„Lewandowski w Realu? On nie prezentuje wystarczającego poziomu!”

10 miesięcy temu
„Lewandowski w Realu? On nie prezentuje wystarczającego poziomu!”
fot. FotoPyk

Robert Lewandowski jest wciąż łączony z przenosinami do Realu Madryt, ale do zwolenników tego transferu z pewnością nie należy Guti.

41-latek spędził niemal całą swoją karierę w barwach „Królewskich”, a po krótkiej przygodzie w Beşiktaşie, gdzie zakończył karierę, powrócił do Madrytu, gdzie obecnie zajmuje się szkoleniem młodzieży. Legenda Realu udzieliła ciekawego wywiadu „El Chiringuito”, w którym nie tylko powiedziała, że zamierza zabrać się za poważne trenowanie, ale także skomentowała sytuację „Los Blancos” na rynku transferowym.

W ostatnich miesiącach Real poszukiwał środkowego napastnika, który mógłby zastąpić Karima Benzemę. Jednym z faworytów według mediów jest Robert Lewandowski, Guti ma jednak nadzieję, że nie dojdzie do sprowadzenia Polaka.

- Moim zdaniem Lewandowski nie prezentuje wystarczającego poziomu, by grać w Realu Madryt. Miał go wcześniej, ale w obecnej roli Cristiano jest dużo bardziej decydujący - stwierdził Hiszpan.

- Ronaldo odgrywa coraz istotniejszą rolę na jego pozycji, staje się środkowym napastnikiem. On potrzebuje wsparcia dobrego technicznie skrzydłowego, dobrego w pojedynkach jeden na jeden.

Guti uważa, że to właśnie wzmocnienie skrzydeł jest obecnie większą koniecznością. Widzi nawet dwa potencjalne nabytki, choć zaznacza, że potencjalne wzmocnienia nie mogą się odbyć kosztem sprzedaży Ronaldo.

- Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy Cristiano odchodzi z Realu. To byłby wielki błąd, on jest najbardziej decydującym graczem w Realu, bez względu na swój wiek. Neymar? Mam nadzieję, że przyjdzie, ale jeśli miałby grać u boku Cristiano. Jeżeli jednak jego przyjście oznaczałoby sprzedaż Ronaldo, to nie chciałbym tego. Trudno byłoby mieć w składzie dwóch tak wielkich graczy, ale jestem w stanie sobie to wyobrazić.

- Salah? Tak, sprowadziłbym go. Nadawałby się do tej drużyny, przynajmniej moim zdaniem. Jest dobrym skrzydłowym, potrafi asystować i strzelać gole. Patrząc na to, co dzieje się teraz na rynku, on mógłby trafić do Realu. Klub z pewnością nie zapłaci za niego jednak 200 milionów.ŹRÓDŁO
El Chiringuito
TAGI: Guti Robert Lewandowski Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Neymar Mohamed Salah Ghaly Real Madryt CF Bayern Monachium Niemcy Polska Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.