OFICJALNIE: Niezgoda ma problem kardiologiczny. Dłuższa przerwa napastnika Legii!

6 miesięcy temu OFICJALNIE: Niezgoda ma problem kardiologiczny. Dłuższa przerwa napastnika Legii!
fot. FotoPyk

Badania profilaktyczne przed rozpoczęciem przygotowań Legii Warszawa do sezonu wykazały drobne problemy z sercem u Jarosława Niezgody.

Specjaliści stwierdzili u środkowego napastnika zespół Wolfa-Parkinsona-White’a (WPW), który jest wrodzoną wadą obejmującą obecność nieprawidłowej tkanki przewodzącej pomiędzy przedsionkami a komorami.

Ten rodzaj zaburzenia przewodnictwa elektrycznego w sercu dotyczy około jednego promila populacji i w najgorszym razie może doprowadzić nawet do śmierci, dlatego zawodnik zdecydował się poddać zabiegowi kardiologicznemu, który wykluczy to ryzyko.

- Niezdiagnozowany zespół WPW może w skrajnych przypadkach stanowić zagrożenie dla życia i być jedną z przyczyn nagłej śmierci sercowej u piłkarzy, dlatego najważniejsze jest jego stwierdzenie i prawidłowe leczenie, co pozwala na pełny powrót do zdrowia i uprawianie wyczynowego sportu bez niepotrzebnego ryzyka. Po konsultacjach z czołowymi kardiologami i w uzgodnieniu z zawodnikiem postanowiliśmy, że w najbliższych dniach piłkarz przejdzie leczenie zabiegowe mające na celu całkowite usunięcie problemu i pełny powrót do treningów za około osiem tygodni – powiedział Mateusz Dawidziuk, lekarz stołecznego klubu.

Absencja Niezgody oznacza, że nie pomoże on „Wojskowym” w walce o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów oraz w początkowej fazie sezonu. Niewykluczone, że Legia po pozyskaniu José Kanté (więcej - TUTAJ) zdecyduje się na sprowadzenie jeszcze jednego napastnika w trakcie letniego okienka transferowego, aby skutecznie zabezpieczyć tę pozycję na starcie rozgrywek.ŹRÓDŁO
Legia Warszawa
TAGI: Oficjalnie Jarosław Niezgoda Legia Warszawa Polska Kontuzje
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.