Chelsea wyceniona

3 miesiące temu Chelsea wyceniona

Amerykańskie media informują o możliwej rewolucji w Chelsea.

Od wielu lat kluby Premier League są zarządzane przez zagranicznych właścicieli. Jednym z prekursorów tego trendu jest obecny sternik Chelsea Roman Abramowicz, który zakupił zespół ze Stamford Bridge w 2003 roku. 

Niewykluczone jednak, że już w najbliższym czasie rosyjski oligarcha zdecyduje się na sprzedaż stołecznej ekipy. Taką informację podała bowiem amerykańska agencja prasowa Bloomberg, która specjalizuje się w informacjach biznesowych.

Według jej opinii Rosjanin ma problemy z otrzymaniem wizy na Wyspy Brytyjskie. Poprzedni dokument wygasł bowiem z końcem kwietnia i do tej pory nie został odnowiony.

Powodem takiego stanu rzeczy są kontrole, którymi objęci zostali biznesmeni inwestujący na Wyspach ponad dwa miliony funtów. Przede wszystkim sprawdzane jest, czy owe pieniądze pochodzą z legalnego źródła.

Ma to związek z sankcjami, które nakładają na ojczyznę 51-latka kraje niegodzące się z polityką Kremla. Te czynniki mogą go ostatecznie zmusić do sprzedaży ekipy zlokalizowanej na Stamford Bridge.

Abramowicz kupił Chelsea 15 lat temu. Owa transakcja pochłonęła wówczas 140 milionów funtów. Od tego czasu oligarcha wpompował do klubu około 1,1 miliarda funtów. Właśnie za jego kadencji „The Blues” po raz pierwszy od 1955 roku sięgnęli po tytuł mistrza Anglii oraz udało im się wygrać rozgrywki Ligi Mistrzów.

Rosjanin w przeszłości odrzucał już oferty w wysokości ponad dwóch miliardów dolarów. Jak czytamy, jeśli miałby pozbyć się klubu, ktoś musi zaoferować mu około trzech miliardów funtów.


ŹRÓDŁO
Bloomberg
TAGI: Roman Abramowicz Chelsea FC Anglia Rosja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.