Oferta dla Bolta. Możliwa nawet Liga Mistrzów!

3 miesiące temu
Oferta dla Bolta. Możliwa nawet Liga Mistrzów!
fot. Fernando Fraz?o/Ag?ncia Brasil

Usain Bolt otrzymał propozycję występowania w Europie.

Kariera piłkarska najszybszego człowieka na świecie sukcesywnie się rozwija. Niegdyś lekkoatleta teraz trenuje z drużyną Central Coast Mariners z myślą o nabraniu odpowiedniej formy i przystosowaniu się do warunków panujących na boisku. Porozumienie na razie obejmuje jedynie treningi oraz występy w sparingach, lecz niewykluczone, że jeśli okres próbny potoczy się pomyślnie, 32-latek zwiąże się z klubem profesjonalnym kontraktem. Do tego czasu ktoś może go jednak „podkraść”.

Australijski „Daily Telegraph” informował, że raczkujący piłkarz otrzymał propozycję dwuletniej umowy od jednego z europejskich klubów. Media zaczęły spekulować kto zgłosił się po Jamajczyka, przypuszczano nawet, iż może to być AC Milan. Więcej szczegółów podaje „The Guardian”.

Brytyjscy dziennikarze dotarli do informacji, iż propozycję przedstawili działacze mistrza Malty - Valletta FC. Klub ma po swojej stronie inwestorów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy są gotowi przekazać pieniądze na budowę drużyny, która docelowo ma walczyć nie tylko o kolejne mistrzostwo kraju, ale także o Ligę Mistrzów.

Bolt miałby nie tylko pomóc w osiągnięciu celów, ale też być twarzą projektu, przyciągającą solidnych zawodników. Na razie nie wiadomo, jak na ofertę zareagował sam zainteresowany. Aktualnie skupia się on na dalszych treningach, lecz wkrótce może go czekać spory dylemat.

Mariners jak na razie zwlekają z podjęciem decyzji na temat Bolta, ponieważ chcą mieć absolutną pewność, że prezentuje on wystarczający poziom, by grać w A-League. Deadline wyznaczono na styczeń, zatem do tego czasu klub będzie przyglądał się postępom. Pomoc w zakontraktowaniu gracza mogą wykazać władze ligi, które starają się ułatwiać australijskim klubom sprowadzanie znanych zawodników, którzy mogą wpłynąć na rozwój australijskiej ekstraklasy.

Propozycja Valletty może być jednak kusząca, ponieważ ośmiokrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich byłby dzięki temu ruchowi znacznie bliżej klubów z silniejszych europejskich lig, które miałyby większe możliwości jego obserwowania. Z drugiej jednak strony potencjalne pokazanie się w A-League również może być dla niego dobrym rozwiązaniem.ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Usain Bolt Central Coast Mariners Valletta FC Jamajka Australia Malta
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.