Brzęczek o grze trzema napastnikami, Recy i Błaszczykowskim

3 miesiące temu
Brzęczek o grze trzema napastnikami, Recy i Błaszczykowskim
fot. FotoPyk

Jerzy Brzęczek na konferencji prasowej wypowiedział się na kilka spraw dotyczących reprezentacji Polski.

Biało-czerwoni lada moment rozpoczną eliminacje Mistrzostw Europy 2020. Już w czwartek podopieczni Brzęczka zmierzą się w Wiedniu z Austrią. W niedzielę czeka ich z kolei starcie z Łotwą. Spotkanie odbędzie się w Warszawie. W grupie G są jeszcze Izrael, Macedonia i Słowenia.

W trakcie konferencji prasowej selekcjoner wypowiedział się m.in. na temat powołań dla Arkadiusza Recy i Jakuba Błaszczykowskiego, a także gry trójką napastników.

- Maciejowi Rybusowi odnowił się uraz, który miał na jesieni. Wrócił do treningów, ale nie zagrał w oficjalnym meczu. Stąd powołanie Arkadiusza Recy. Jego statystyki nie są imponujące, ale zwracając uwagę na jego dyspozycję i charakterystykę, to zawodnik, którego szukaliśmy. Dla nas to ważne. Podjęliśmy wspólnie decyzję ze sztabem, żeby go powołać. Mam nadzieję, że z Arkiem będzie podobna sytuacja co z Jankiem Bednarkiem, który też później zaczął grać. Później na tym skorzystała reprezentacja.

- Myślę, że Kuba jest w takim stanie fizycznym, w jakim nie był od dawna. Mamy wgląd w jego badania wyników wydolnościowych. Także z ostatnich lat. Pod tym względem jest na bardzo wysokim poziomie. Od dawna takiego etapu nie osiągnął. Powrót do Ekstraklasy i regularna gra w lidze była dla mnie bardzo ważna. Z każdym meczem widać wzrost jego pewności siebie.

- Gra trzema napastnikami? Kwestią podstawową jest czas, który mamy do dyspozycji. Przy dłuższym zgrupowaniu można przećwiczyć te warianty. Trzeba przyjmować strategię tego, co może później wydarzyć się na boisku. Przyjmując wariant grania trzema napastnikami w pierwszym składzie i w którymś momencie tracimy gola, gra się nie układa. I co wtedy? Mam ściągać jednego z nich przegrywając? Nie będzie to do końca logiczne. Trzeba wiedzieć, że nie liczba ofensywnych zawodników będzie decydowała.

- Problemem jest to, jak wykorzystać potencjał tych zawodników z meczów klubowych i przenieść to na reprezentację. Naszym zadaniem jest stworzenie ekipy, która będzie rozumiała się na boisku i odpowiednio na nim działała - przyznał Brzęczek.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.