Gerard Piqué po skromnym zwycięstwie nad Manchesterem United

3 miesiące temu
Gerard Piqué po skromnym zwycięstwie nad Manchesterem United

Gerard Piqué zanotował udany powrót na Old Trafford i przyczynił się do odniesienia ważnego zwycięstwa nad Manchesterem United (1:0) w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów.

FC Barcelona nie zaprezentowała porywającego futbolu w starciu z „Czerwonymi Diabłami”, ale osiągnęła wyznaczony przez siebie cel i przed rewanżem na Camp Nou znajduje się w korzystniejszym położeniu.

Duża w tym wszystkim zasługa Gerarda Piqué. Doświadczony obrońca bez wątpienia należał do grona najlepiej spisujących się piłkarzy w tym spotkaniu i skutecznie uniemożliwił ofensywnym graczom Manchesteru United stworzenie jakiegokolwiek poważniejszego zagrożenia pod własną bramką.

Były reprezentant Hiszpanii cieszy się z wywalczonego wyniku i jednocześnie jest daleki od stawiania Barcelony w roli wyraźnego faworyta do awansu do półfinału Ligi Mistrzów między innymi ze względu na fakt, że ekipa z Old Trafford w poprzedniej rundzie zdołała odwrócić losy spotkania z PSG z dużo trudniejszego położenia.

- Bardzo trudno gra się na tym stadionie. Manchester United to świetna drużyna i każdemu zespołowi nie jest łatwo tutaj wygrać. W pierwszej połowie mocno nas naciskali, ale my byliśmy bardzo solidni w defensywie i wykorzystaliśmy to, co mieliśmy. O końcowym wyniku zdecydowały detale - powiedział 32-letni zawodnik.

- Po sytuacji z PSG nie możemy być niczego pewni. Oni po lepszym rezultacie z pierwszego meczu nie zdołali awansować. Powtarzam, że Manchester United to bardzo dobry zespół i może odrobić stratę z pierwszego pojedynku - zaznaczył Piqué.

- Przyjazd na Old Trafford był dla mnie wyjątkowy. Obecnie znakomicie prezentujemy się w obronie i ja osobiście czuję się bardzo pewnie na boisku ze względu na mój wiek i doświadczenie - dodał Hiszpan, który w opinii wielu ekspertów był najlepszym piłkarzem na murawie w tym meczu.


FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0458 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.