Oświadczenie Wisły w sprawie Moskala

4 lata temu Oświadczenie Wisły w sprawie Moskala

Wisła Kraków wydała oświadczenie dotyczące spekulacji wokół Kazimierza Moskala.

Dziś rano w mediach pojawiły się informacje, według których trener Wisły miałby ustąpić ze stanowiska, a na jego miejsce zostałby zatrudniony nowy szkoleniowiec. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniano m. in. Jana Urbana czy nawet Ivana Jovanovicia, który prowadził APOEL w dwumeczu z "Białą Gwiazdą" w 2011 roku.

Moskal, który wiosną zastąpił Franciszka Smudę, został skrytykowany przez właściciela Wisły Bogusława Cupiała za słabe wyniki na początku sezonu. "Wiślacy" w pięciu meczach Ekstraklasy odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo, choć nie ponieśli jeszcze żadnej porażki. Prezesowi Tele-Foniki nie spodobała się też postawa drużyny w Pucharze Polski. Zespół spod Wawelu przegrał w starciu z Ruchem Chorzów 2:1 i odpadł z dalszych rozgrywek.

Dziś w siedzibie firmy Cupiała odbyło się spotkanie, na którym obecni byli zarówno trener, jak i prezes Robert Gaszyński. Szef klubu nie jest zwolennikiem zwalniania jego dawnego kolegi z boiska i przekonywał właściciela, by nie decydował się na ten krok. Ostatecznie Moskal pozostał na stanowisku, a klub wydał specjalne oświadczenie w jego sprawie.

"Wisła Kraków SA potwierdza, że w dniu dzisiejszym, tj. 18 sierpnia 2015 r. odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Klubu. Jednym z punktów obrad, z udziałem trenera Kazimierza Moskala, było podsumowanie pierwszej fazy sezonu 2015/2016 oraz przebieg przygotowań do kolejnych meczów.

Doniesienia prasowe dotyczące przebiegu posiedzenia Rady Nadzorczej Wisły Kraków SA są tylko i wyłącznie insynuacjami medialnymi. W związku z powyższym Wisła Kraków SA jeszcze raz apeluje do mediów o rzetelne informowanie kibiców i sympatyków Białej Gwiazdy na temat funkcjonowania Klubu".

Przyszłość trenera zależy jednak od wyników dwóch najbliższych spotkań - wyjazdowego pojedynku z Pogonią Szczecin i meczu ze Śląskiem Wrocław u siebie. Przypomnijmy, że w tym sezonie Ekstraklasy doszło już do zwolnienia szkoleniowca. Po czterech kolejkach bez zwycięstwa i przegranym meczu PP z posadą pożegnał się trener Górnika Zabrze Robert Warzycha. Jego zastępcą został były trener Podbeskidzia Leszek Ojrzyński.ŹRÓDŁO
Wisła Kraków, Przegląd Sportowy
TAGI: Wisła Kraków Kazimierz Moskal Polska Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.