Wenger: Mam w składzie piłkarza, który w przyszłości będzie dobrym trenerem

4 lata temu
Wenger: Mam w składzie piłkarza, który w przyszłości będzie dobrym trenerem
fot. Arsenal FC

Arsène Wenger pochwalił Mikela Artetę.

33-latek powoli zmierza do końca swojej kariery sportowej i nie jest już pierwszoplanową postacią w ekipie "Kanonierów". Wielu kibiców tego zespołu uważa jednak, że Hiszpan byłby idealnym kandydatem na trenera. Z tą opinią zgadza się menedżer londyńskiego zespołu Arsène Wenger.

- Mikel ma ogromny wpływ na drużynę, nawet kiedy nie gra. Jest bardzo sumiennym zawodnikiem. Codziennie pojawia się dwie godziny przed treningiem. Dzięki jego zachowaniu i dążeniu do tego, by atmosfera w zespole była jak najlepsza, ma tak ogromny wpływ na resztę. Mam nadzieję, że Mikel zaliczy udany debiut w pracy szkoleniowej. Kiedy jesteś menedżerem, chcesz zobaczyć swoich zawodników w tej samej roli. Analizujesz wtedy, jak przekazują uzyskaną wiedzę i doświadczenie - stwierdził Francuz.

- Byłoby wspaniale, gdyby ktoś taki jak Mikel został trenerem. Dzięki temu duch naszej gry może przetrwać. Ale w tej chwili muszę powiedzieć, że Mikel wciąż jest piłkarzem. Jestem pewien, że ma zdolności do bycia świetnym szkoleniowcem, ale w tej chwili każę mu skupić się na swojej pracy, w której daje z siebie absolutnie wszystko - dodał Wenger.

Arteta urodził się w 1982 roku w San Sebastián. Jako junior występował w FC Barcelona, z której w 2001 roku został wypożyczony do Paris-Saint Germain. W latach 2002-2004 był zawodnikiem Rangers FC, następnie przeniósł się do Realu Sociedad. Od 2005 roku przebywa w Anglii - najpierw grał w Evertonie, a od 2011 roku broni barw "Kanonierów".ŹRÓDŁO
goal.com
TAGI: Arsène Wenger Mikel Arteta Amatriain Arsenal FC Francja Hiszpania Anglia Trenerzy
Zobacz również
Özil wypychany z Arsenalu
4 dni temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.