Francuski Canal+ traci Premier League. Za rok polski?!

4 lata temu
Francuski Canal+ traci Premier League. Za rok polski?!
fot. Premier League

Francuski Canal+ w ostatnich latach nie odnosi sukcesów w pozyskiwaniu praw telewizyjnych do najciekawszych wydarzeń sportowych. Popularna w naszym kraju stacja utraciła właśnie możliwość do pokazywania rozgrywek Premier League.

Holenderska firma telekomunikacyjna - Altice we francuskim przetargu przedstawiła najkorzystniejszą ofertę i od sezonu 2016/17 do 2018/19 będzie pokazywać na swoich antenach rozgrywki Premier League. Tym samym grupa Patricka Drahiego odebrała Canal+ ich kolejny kluczowy produkt. Wcześniej Altice uzyskał prawa do pokazywania francuskiej ligi koszykówki, za którą zapłacił 50 milionów euro.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Altice zdecydował się zainwestować w pozyskanie naszych praw do transmisji Premier League na kolejne trzy lata. Jest to znana międzynarodowa firma telekomunikacyjna, a my cieszymy się na współpracę z nimi - powiedział Richard Scudamore, prezes wykonawczy Premier League.

- Jesteśmy szczęśliwy z podpisania nowej i długoterminowej współpracy z Premier League, jedną z najbardziej podziwianych lig piłkarskich na świecie. Jest to dla nas kolejny duży krok w strategii inwestycyjnej Altice do zapewniania swoim klientom najlepszych treści telewizyjnych i pakietów usług szerokopasmowych - dodał Nicolas Rotkoff, dyrektor generalny ds. rozrywki i sportu w Altice.

Przypominamy też, że Canal+ już w poprzednim przetargu mógł stracić możliwość transmitowania najpopularniejszych rozgrywek ligowych na świecie, ale wówczas włodarze stacji zdecydowali się przebić propozycję BeINSport (mają prawa do pokazywania we Francji ligi włoskiej, hiszpańskiej oraz niemieckiej) i za każdy rok pokazywania Premier League płacili 63 miliony euro. Tym razem ta kwota oscylowała w granicach 100 milionów euro za sezon, co nie pozwoliło Canal+ utrzymać praw do rozgrywek w swoich rękach.

Warto także dodać, że z grupa Patricka Drahiego współpracuje z Cristiano Ronaldo, który jest ambasadorem wszystkich marek Altice.ŹRÓDŁO
Le Figaro | Altice
TAGI: Canal+ nc+ Francja Polska Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.