Stanowisko Realu Madryt w sprawie Czeryszewa

4 lata temu
Stanowisko Realu Madryt w sprawie Czeryszewa
fot. Hector Blanco de Frutos | Wikipedia

Osoby związane z Realem Madryt skomentowały wczorajsze wydarzenia.

Przypomnijmy - w środowym meczu "Królewskich" z Cadiz w ramach Pucharu Króla na boisku pojawił się Denis Czeryszew, który powinien być zawieszony za czerwoną kartkę otrzymaną w poprzedniej edycji rozgrywek. Teraz wicemistrzowie Hiszpanii stoją więc przez szansą wykluczenia z turnieju.

- Nie otrzymałem żadnego powiadomienia od Villarrealu w sprawie mojego zawieszenia od gry w Copa del Rey - powiedział Czeryszew.

Dyrektor Realu Emilio Butragueño udzielił wywiadu po meczu z Cádiz i podał stanowisko klubu.

- Nie zostaliśmy powiadomieni o zawieszeniu zarówno przez Villarreal, jak i hiszpańską federację. Żadnej informacji o tych kwestiach nie otrzymał też sam zawodnik.

- Nie chodzi tu o znalezienie winowajcy. Zamierzamy czekać i zobaczyć, co się wydarzy. Istnieje artykuł 41. dyscyplinarnego kodeku hiszpańskiej federacji, który stwierdza, że potencjalna kara nie wejdzie w życie, jeśli zainteresowana strona nie została osobiście poinformowana. Dlatego Czeryszew zagrał we wczorajszym meczu.

- Rozmawiałem dziś (w środę wieczorem - przyp. red.) z federacją i czekamy na rozwój wydarzeń w kolejnych godzinach. Orzeczenie zostanie podane w piątek, wtedy wypowiedzą się też nasi prawnicy. Dzisiaj nie możemy powiedzieć wiele więcej, musimy pozostać rozważni. Jeśli chodzi o przedstawicieli klubu, wszyscy zaprzeczyli, jakoby wiedzieli o tym szczególe.

Z kolei Rafa Benitez powiedział:

- Klub nie miał pojęcia. Federacja nas nie poinformowała, natychmiast, gdy się dowiedzieliśmy o tym fakcie, dokonaliśmy zmiany. Zadziałaliśmy w dobrej wierze, interweniując od razu po otrzymaniu informacji.


ŹRÓDŁO
Real Madryt CF
TAGI: Denis Dmitrijewicz Czeryszew Real Madryt CF Rosja Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.