12 bramek w 13 meczach. 18-letni napastnik Manchesteru City podbija Ligę Młodzieżową UEFA
2025-10-01 22:47:09; Aktualizacja: 3 godziny temu
Młodzieżowa drużyna Manchesteru City pokonała rówieśników z AS Monaco 5:3 w meczu drugiej kolejki Ligi Młodzieżowej UEFA. Hat-trickiem dla „Obywateli” popisał się sprowadzony latem z PSG Mahamadou Sangaré.
Ekipa Manchesteru City złożona z zawodników do lat 19 pokonała AS Monaco 5:3. Wynik rywalizacji otworzyła samobójcza bramka Melvina Gomesa, a następnie trafienia dla „Obywateli” zanotowali Ryan McAidoo oraz Mahamadou Sangaré, który skompletował hat-tricka i dorzucił asystę.
Dla 18-letniego Francuza urodzonego w malijskim Dionkoulané były to pierwsze gole w trwającej kampanii Ligi Młodzieżowej UEFA. Napastnik w poprzednim sezonie, broniąc barw Paris Saint-Germain, został królem strzelców tych rozgrywek, mając na koncie osiem trafień w sześciu meczach.
W sumie jego dorobek w Lidze Młodzieżowej UEFA wynosi imponujące 12 bramek oraz trzy ostatnie podania w 13 spotkaniach.Popularne
Już wkrótce snajper może stać się najskuteczniejszym graczem w historii tych rozgrywek, gdyż do pierwszych Charlie'ego Browna, Borjy Mayorala i Roberto Núñeza brakuje mu zaledwie trzech trafień (15).
Sangaré na przestrzeni dwóch lat spędzonych w PSG (2023-2025) strzelił w zespole U-19 w sumie 42 gole w 46 starciach. Teraz z jego bramek cieszą się Anglicy, dla których zanotował już łącznie pięć trafień w siedmiu rywalizacjach.
A first Manchester City hat-trick for Mahamadou Sangare! 💫 pic.twitter.com/Y2ffS4S8kx
— Manchester City Academy (@ManCityAcademy) October 1, 2025
Wcześniej Sangaré grał dla Montrouge FC oraz Racing CFF.