25 milionów euro?! FC Barcelona szykuje ofertę za długo wyczekiwanego pomocnika

2024-06-06 21:06:04; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
25 milionów euro?! FC Barcelona szykuje ofertę za długo wyczekiwanego pomocnika
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Sport

Barcelona ma złożyć ofertę za Mikela Merino opiewającą na 25 milionów euro - informuje „Sport”.

FC Barcelona powoli szykuje się do walki o Mikela Merino. Nie będzie to jednak takie szybkie, bo sam zawodnik chce się najpierw skupić na Mistrzostwach Europu. Barcelona chce zamknąć ten temat w czerwcu. 

Z racji, że kontrakt środkowego pomocnika wygasa po rozgrywkach 2024/2025, a więc już za rok, cena nie może być wyśrubowana. „Blaugrana” ma już opracowany cały plan na ściągnięcie 27-latka, a jego transfer ma wynieść 25 milionów euro oraz kolejne pięć milionów w zmiennych.

Piłkarz ma jednak cały czas na stole ofertę przedłużenia umowy od Realu Sociedad. Zdaniem dziennikarza „Sportu”, odejdzie on z klubu tylko wtedy, jeśli Real będzie usatysfakcjonowany z oferty, gdyż Merino ma być wdzięczny klubowi. Jest jednak skłonny do odejścia, ponieważ Barcelona da mu możliwość gry w Lidze Mistrzów. „Duma Katalonii” widziałaby w nim kogoś, kto może zastąpić Sergio Busquetsa.

W zakończonym sezonie rozegrał 45 spotkań, w których zdobył osiem bramek i zanotował pięć asyst. Zawodnik odbudował się po tym, jak w 2018 roku trafił do San Sebastian na tyle, że w 2020 roku zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii, której stał się regularnym elementem.

Real zapłacił za niego 12 milionów Newcastle, więc skorzystanie z oferty FC Barcelony pozwoliłoby zarobić na nim dwa razy więcej, niż zostało w niego zainwestowane sześć lat temu.