25 milionów euro za Sebastiana Szymańskiego?! Gigant wykłada pieniądze na stół

2024-06-15 12:06:36; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
25 milionów euro za Sebastiana Szymańskiego?! Gigant wykłada pieniądze na stół Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: aksam.com.tr

Sebastian Szymański po EURO 2024 może zmienić klub. Jak informuje aksam.com.tr, propozycje za reprezentanta Polski może złożyć po turnieju Tottenham, który śledzi jego sytuację od dłuższego czasu. Jeśli medialne doniesienia będą prawdziwe, proponowana kwota powinna odpowiadać władzom Fenerbahçe.

Sebastian Szymański w poprzednim sezonie był kluczową postacią Fenerbahçe. Choć wydawało się, że po przenosinach nad Bosfor będzie potrzebował trochę czasu, to Polak bardzo szybko przystosował się do nowego miejsca. Z marszu stał się liderem i wspólnie z kolegami praktycznie do samego końca walczył o mistrzostwo kraju. Na finiszu jednak lepiej wypadł drużyna Galatasaray.

Z tego powodu doszło do zmiany trenera i schedę po İsmailu Kartalu przejął José Mourinho. Nie ma wątpliwości, że zatrudnienie Portugalczyka to duża rzecz zarówno dla samego klubu, jak i całych rozgrywek oraz poszczególnych piłkarzy. Jak zareagował na to Szymański? O tym mówił przy okazji zgrupowania drużyny narodowej.

- The Special One to wielka postać w świecie futbolu. Szczerze mówiąc, to nie spodziewałem się, że trafi do Fenerbahçe. Na pewno uda mu się odpowiednio odnaleźć w Stambule. To miejsce pełne pasji i świetnych kibiców, a on to uwielbia - stwierdził.

Oferta 25 milionów euro w przygotowaniu

Nie ma pewności, czy Sebastian Szymański i José Mourinho finalnie spotkają się w Stambule. Polak wzbudza bowiem duże poruszenie na rynku, a w ostatnich miesiącach łączono go między innymi z Napoli, Liverpoolem, Bayerem Leverkusen czy Tottenham. Według informacji tureckiej prasy, a konkretnie zdaniem aksam.com.tr, ostatnia z tych drużyn nie odpuszcza i chce sprowadzić byłego piłkarza Legii Warszawa.

Nieoficjalnie informacje sugerują, że przedstawiciel Premier League szykuje specjalną ofertę w tej sprawie, która trafi na biurko Fenerbahçe zaraz po zakończeniu EURO 2024. Anglicy mają zaproponować za ofensywnego pomocnika 25 milionów euro.

Jeśli te wieści okażą się prawdziwe, ta kwota może zadowolić wicemistrza Turcji. W ostatnich miesiącach spekulowano bowiem, że działacze nad Bosforem przystaną na sprzedaż Szymańskiego, jeśli pojawi się propozycja przekraczająca 20 milionów euro. Suma transakcji może ulec zmianie w zależności od występu 25-latka na Mistrzostwach Europy.

Urodzony w Białej Podlaskiej 34-krotny reprezentant kraju trafił do Fenerbahçe z Dynama Moskwa w lipcu 2023 roku za niecałe dziesięć milionów euro. Od tamtej pory może pochwalić się 55 spotkaniami, w których strzelił 13 bramek oraz dorzucił o tego również 19 asyst. Umowę ma ważną z obecną drużyną do 30 czerwca 2027 roku.