75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji!

75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! fot. Predrag Milosavljevic/Sipa/PressFocus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia

Juventus doszedł do porozumienia z Fiorentiną w sprawie transferu Dušana Vlahovicia. Teraz do omówienia zostały ostatnie szczegóły umów, informuje Sky Sport Italia.

W ostatnich dniach bardzo dużo dzieje się w temacie gwiazdy „Violi”. Piłkarz nawet nie wysłuchał propozycji nadsyłanych z Anglii, choć te były atrakcyjne dla samych florentczyków. Wygląda jednak na to, że klub nie wyjdzie na zachowaniu piłkarza stratny, bowiem działaczom udało się przekonać Juventus, upragniony kierunek samego gracza, do spełnienia żądań finansowych.

Jak informuje Sky Sport Italia, wtorkowe negocjacje przyniosły długo wyczekiwany przełom. Na spotkaniu przedstawiciele „Juve” złożyli oficjalną ofertę, która odpowiada oczekiwaniom Fiorentiny. Opiewa ona na 75 milionów euro.

Strony osiągnęły ustne porozumienie, lecz negocjacje będą jeszcze przez jakiś czas kontynuowane. Choć sama kwota nie powinna już ulec zmianie, kwestią otwartą pozostaje formuła samego transferu. Niemniej włoscy dziennikarze są przekonani, że nic już nie powinno stanąć na drodze finalizacji operacji jeszcze w styczniu. „Bianconeri” są bardzo zdeterminowani i mają być gotowi nawet na przeprowadzenie od razu transferu definitywnego.

Wcześniej „La Gazzetta dello Sport” informowała, że piłkarz osiągnął już porozumienie z Juventusem w kwestii indywidualnego kontraktu. Sky Sport Italia dodaje, iż tutaj również do ustalenia pozostały jeszcze pewne szczegóły, wstępne porozumienie jest jednak jak najbardziej wiążące.

Piłkarz najprawdopodobniej podpisze pięcioletni kontrakt, który zagwarantuje mu zarobki na poziomie siedmiu milionów rocznie.

Przypomnijmy, że wcześniej Dušan Vlahović zasiadł do rozmów jedynie z Fiorentiną, która chciała przedłużyć jego wygasający latem 2023 roku kontrakt. Nie przystał jednak na podwyżkę zarobków do czterech milionów euro rocznie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy