A miało być tak pięknie. Polska wraca z Mistrzostw Świata 2023 do lat 17 [OFICJALNIE]

A miało być tak pięknie. Polska wraca z Mistrzostw Świata 2023 do lat 17 [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski U-17 nie sprostała Argentynie w trzecim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata w Indonezji i tym samym pożegnała się z turniejem.

Biało-czerwoni po bardzo udanych mistrzostwach Europy, na których zespół dotarł aż do półfinału imprezy, mieli ogromne oczekiwania względem mundialu.

Nim jednak wystartował turniej, kadra uszczupliła się o cztery nazwiska, co było pokłosiem skandalu z alkoholem w tle. FIFA nie zezwoliła na zastępstwo i Marcin Włodarski musiał zadowolić się tym, co ma.

Selekcjoner wierzył, że kluczową postacią może okazać się Mateusz Skoczylas. Atakujący nie był jednak w pełni sił na pierwszy mecz Mistrzostw Świata przez problemy żołądkowe.

Pojedynek z Japonią zakończył się porażką w stosunku 0:1.

W dalszej fazie turnieju pech naszej drużyny nie opuszczał. Podobnie jak podczas rywalizacji z Azjatami, tak i mecz z Senegalem był przerywany. Wszystko przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. Rezultat końcowy? 1:4.

Na zakończenie zmagań grupowych Polacy zagrali przeciwko Argentynie. Cudu nie było i „Albicelestes” wygrali aż 4:0.

Z zerowym dorobkiem punktowym Karol Borys i spółka żegnają się z rozgrywkami. To równoznaczne z powrotem do kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy