AC Milan finalizuje transfer wszechstronnego pomocnika

AC Milan finalizuje transfer wszechstronnego pomocnika fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | Relevo.com

AC Milan ustalił z Hellasem Verona warunki pozyskania Filippo Terracciano - poinformowali Gianluca Di Marzio oraz Matteo Moretto z Relevo.com.

Klub z San Siro skupił się w ostatnim czasie na wzmocnieniu formacji defensywnej w obliczu kontuzji kilku środkowych obrońców i finalnie postawił na tym polu na wdrożenie najbardziej ekonomicznego rozwiązania w postaci skrócenia wypożyczenia Matteo Gabbii do Villarrealu.

Dzięki temu przedstawiciele Milanu mogli skupić się na realizacji innych transferowych celów. Wśród nich znalazła się między innymi konieczność sprowadzenia wszechstronnego pomocnika.

Domknięcie tej sprawy znajduje się już na finiszu, o czym otwarcie poinformowali Gianluca Di Marzio czy Matteo Moretto z Relevo.com.

Wspomniani dziennikarze uważają, że „Rossoneri” ustalili z Hellasem Verona warunki pozyskania Filippo Terracciano, o którego zabiegała także Fiorentina.

Młodzieżowy reprezentant Włoch trafi do utytułowanego zespołu w ramach transakcji definitywnej za 4,5 miliona euro plus milion euro w formie bonusów.

Ponadto jego macierzysta drużyna będzie mogła w przyszłości liczyć na zgarnięcie dziesięciu procent z kwoty kolejnej gotówkowej przeprowadzki z udziałem wahadłowego, mogącego występować po obu stronach linii pomocy i na każdej pozycji w obronie.

Terracciano zanotował w tym sezonie asystę w dziewiętnastu występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy