AC Milan: Mario Mandżukić zrezygnował z pensji za marzec. Piękny gest Chorwata

AC Milan: Mario Mandżukić zrezygnował z pensji za marzec. Piękny gest Chorwata fot. AC Milan
Redakcja
Redakcja
Źródło: ANSA

Mario Mandżukić, napastnik Milanu, zrezygnował z marcowego wynagrodzenia. Wszystko ze względu na kontuzję, która wykluczyła go z gry.

34-letni Chorwat dołączył do Milanu w styczniu tego roku. Jednak na razie nie zdołał pokazać zbyt dużo jakości w barwach osiemnastokrotnego mistrza Włoch. Za to poza boiskiem wykazał się wielką klasą.

ANSA (włoska agencja prasowa) informuje, że Mandżukić postanowił zrezygnować z wynagrodzenia za ostatni miesiąc, ponieważ, przez problemy ze zdrowiem, nie był w stanie pomóc Milanowi w walce o udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. W marcu nie zagrał ani jednego meczu.

Pieniądze, które miał otrzymać Chorwat, trafią na konto Fondazione Milan, która wspiera różne akcje charytatywne dotyczące włoskiego sportu.

- To wielki gest, który świadczy o ogromnym profesjonalizmie zawodnika i jego szacunku do klubu. Mamy zatem możliwość dalszego wspierania Fondazione Milan w ramach projektów na rzecz młodych ludzi w warunkach kruchości gospodarczej i edukacyjnej, gdzie sport jest narzędziem do integracji społecznej – stwierdził prezydent Milanu, Paolo Scaroni.

Były napastnik Juventusu, zagrał dotychczas w pięciu meczach Milanu (łącznie 158 minut), w których nie strzelił gola i nie zaliczył asysty.

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy