AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte

AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Gianluca Di Marzio

AC Milan chce znacznie wzmocnić kadrę latem. Ubiegłoroczni mistrzowie Italii na jeden z głównych celów transferowych wyznaczyli Samuela Chukwueze z Villarrealu - twierdzi Gianluca Di Marzio.

AC Milan ma za sobą trudną kampanię. Co prawda podopieczni Stefano Piolego dotarli aż do półfinału Ligi Mistrzów, lecz przypłacili to gorszymi wynikami na krajowym podwórku.

Kadra „Rossonerich” wyraźnie nie była przygotowana na konkurencyjną walkę na kilku frontach. Zmagania w Serie A zakończyli na czwartej lokacie, uznając wyższość Lazio, Interu i oczywiście niedoścignionego Napoli.

Stefano Pioli przyznał, że wzmocnienia są niezbędne. Cel na przyszłą kampanię to walka o mistrzostwo i udany występ na europejskiej arenie. Do tego potrzeba odpowiednich narzędzi.

Ekipa z San Siro wykonała już arcyważny ruch, przedłużając umowę z Rafaelem Leão. Wokół Portugalczyka ma orbitować reszta mocnego składu. Jego częścią może zostać Samuel Chukwueze z Villarrealu.

Nigeryjczyk ma za sobą świetny sezon, w którym zanotował 13 goli i 11 asyst. Nie dziwota zatem, że spadł na niego wzrok kilku topowych marek, w tym Realu Madryt

Gianluca Di Marzio przekonuje, że AC Milan przechodzi do konkretów i nawiązał już wstępny kontakt w sprawie transferu. Zespół z Walencji oczekiwałby za swoją gwiazdę od 40 do 50 milionów euro.

Żądania nie odstraszają Włochów, którzy są bardzo poważnie zainteresowani tym ruchem.

Leão na lewej flance, Chukwueze na prawej - ten atak z pewnością robiłby wrażenie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy