Adam Buksa może trafić do Premier League

Adam Buksa może trafić do Premier League fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Adam Buksa był obserwowany przez wysłanników Leicester City w trakcie pojedynku z Anglią (1:1) w ramach eliminacji Mistrzostw Świata - poinformował Mateusz Borek w studiu TVP Sport.

Środkowy napastnik zaliczył niezwykle udany drugi pobyt na zgrupowaniu reprezentacji Polski w swojej karierze. Za pierwszym razem obejrzał mecze przeciwko Czechom (0:1) i Portugalii (1:1) z pozycji zawodnika rezerwowego w 2018 roku.

A teraz dostąpił nie tylko zaszczytu zadebiutowania w narodowych barwach, ale także wraca do Stanów Zjednoczonych z bagażem czterech zdobytych bramek w trzech meczach, w tym pierwszym w karierze strzelonym hat-trickiem.

Dobra forma prezentowana przez Adama Buksę w New England Revolution i teraz w ekipie „Biało-Czerwonych” nie umyka naturalnie uwadze wysłanników europejskich klubów.

Nie tak dawno Mateusz Borek przyznał w „Kanale Sportowym”, że dostał stosowne zapewnienie od agenta Piniego Zahaviego, że jego klient może nadchodzącej zimy wrócić do Europy i zasilić szeregi poważnego zespołu z poważnej ligi, którym mogłoby być AS Monaco.

Teraz ten sam dziennikarz, przy okazji rozgrywania spotkania Polski z Anglią na Stadionie Narodowym, stwierdził w studiu TVP Sport, że na trybunach pojawili się poważni wysłannicy z Leicester City, aby przyjrzeć się grze Adama Buksy.

25-latek ma do rozegrania przed sobą jeszcze przynajmniej kilkanaście meczów do końca roku i, jeżeli będzie w nich prezentował się nadal bardzo dobrze, to grono zainteresowanych nim drużyn będzie stale rosnąć.

Środkowy napastnik może pochwalić się na obecnym etapie rywalizacji w Major League Soccer zdobyciem dziesięciu bramek oraz zanotowanych dwóch asyst w 23 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy