Adam Buksa obiera kurs na Ligue 1. Ujawniono szczegóły oferty

Adam Buksa obiera kurs na Ligue 1. Ujawniono szczegóły oferty fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato

RC Lens zamierza w możliwie jak najkrótszym czasie zrealizować transfer z udziałem Adama Buksy - poinformował Santi Aouna i Sebastien Denis z „Foot Mercato”.

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl zdradził w niedzielny poranek, że francuski klub prowadzi zaawansowane negocjacji z New England Revolution w sprawie nawiązania współpracy z Adamem Buksą.

Teraz nieco więcej szczegółów na ten temat podają dziennikarze „Foot Mercato”. Santi Aouna i Sebastien Denis przekonują, że RC Lens zależy na możliwie jak najszybszym dopięciu całej transakcji.

Dlatego też zaoferowali reprezentantowi Polski do podpisania pięcioletni kontrakt. Z kolei jego dotychczasowy pracodawca może liczyć na otrzymanie oferty opiewającej na sześć milionów euro.

Nie jest ona zbyt wysoka. Należy jednak pamiętać, że 25-letni napastnik jest związany z amerykańską drużyną do końca grudnia 2022 roku.

W obowiązującej umowie widnieje klauzula umożliwiająca jej przedłużenie o dodatkowe dwanaście miesięcy. Jej aktywacja jest zapewne uzależniona od ewentualnego fiaska letniego transferu byłego gracza Lechii Gdańsk, Zagłębia Lubin czy Pogoni Szczecin.

Buksa trafił do New England Revolution z zespołu „Portowców” za sumę przekraczająca cztery miliony euro w styczniu 2020 roku.

Od tego czasu wystąpił w 73 meczach, strzelając w nich 35 goli i zaliczając siedem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy