Adam Buksa z „egzotycznym” transferem?!

2023-06-06 21:32:56; Aktualizacja: 1 rok temu
Adam Buksa z „egzotycznym” transferem?! Fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Dominik Pasternak [TVP Sport]

Odejście Adama Buksy z RC Lens wydaje się nieuniknionym przedsięwzięciem. Gdzie zatem może powędrować napastnik? Dominik Pasternak z TVP Sport poinformował, że piłkarz stoi przed szansą na przeprowadzkę do Arabii Saudyjskiej.

Niedawno cenione „L'Équipe” poświęciło jeden z artykułów na sytuację kadrową w ekipie świeżo upieczonego wicemistrza Francji. Jak się okazuje, na jednego z kandydatów do opuszczenia przyszłego uczestnika Ligi Mistrzów 2023/2024 mianowany został reprezentant Polski.

26-latek rodem z Krakowa w zasadzie dopiero co zaaklimatyzował się w Ligue 1, a już zaczyna pakować walizki na pożegnanie. Jeszcze w 2022 roku występował w MLS w barwach New England Revolution. Zeszłego lata trafił na Stade Félix-Bollaert za sześć milionów euro.

Piłkarz o tym minionej kampanii musi zapomnieć. Rozegrał tylko 10 spotkań, a na dodatek ani razu nie zaczął spotkania w wyjściowej jedenastce. Na przeszkodzie do pokazania snajperskich umiejętności stanęła kontuzja stawu skokowego, którą musiał leczyć przez pół roku.

Choć podopieczny Francka Haise jest skreślony, na wylocie wyłoniła się pierwsza opcja. Według Dominika Pasternaka, powołującego się na bliżej nieokreślone francuskie media, zatrudnienie wychowanka Garbarnii Kraków rozważa saudyjskie Al-Ettifaq.

Trudno przewidzieć, czy Buksa z chęcią myśli o kontynuowaniu kariery w trendującej lidze, gdzie przed chwilą zawitał Karim Benzema, a wcześniej Cristiano Ronaldo.

Poważna tura negocjacji na razie nie została zapoczątkowana.

Kontrakt Buksy z Lens wygasa dopiero 30 czerwca 2027 roku.

W kampanii 2022/2023 strzelił gola i zaliczył asystę w meczu rezerw.