Adam Buksa z ofertami z Europy

Adam Buksa z ofertami z Europy fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Interia

Adam Buksa znalazł się na celownikach Mallorki i Schalke 04, ale niemal na pewno zostanie on w New England Revolution - informuje Interia.

Oba kluby miały zgłosić się po polskiego napastnika pod koniec grudnia. Rywalizująca w drugiej lidze hiszpańskiej Mallorca, która interesuje się Buksą już od kilkunastu miesięcy, zaproponowała półroczne wypożyczenie z wykupem za sześć milionów euro w przypadku wywalczenia awansu do LaLiga. Obecnie znajduje się ona na szczycie tabeli do spółki z Espanyolem. W przypadku Schalke również chodziło o wypożyczenie, ale w rozmowach nie padła konkretna kwota potencjalnego wykupu.

24-letni Buksa, który chce wywalczyć miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, poważnie brał pod uwagę powrót na Stary Kontynent. Według Interii na odejście Polaka nie zgodził się jednak prowadzący New England Revolution Bruce Arena.

Polak dostał „zielone światło”, ale wyłącznie na krótkoterminowe wypożyczenie do końca marca. W ten sposób mógłby pokazać się w Europie, ogrywając się jednocześnie przed nowym sezonem MLS. Cała sprawa zakończy się prawdopodobnie tak, że Buksa nie uda się do żadnego nowego zespołu i zostanie w Stanach Zjednoczonych.

Od momentu dołączenia do New England Revolution Buksa rozegrał 28 spotkań. Strzelił siedem goli i zaliczył asystę. Jego zespół doszedł do finału Konferencji Wschodniej MLS, w którym uległ Columbus Crew (0:1) - triumfatorowi całych rozgrywek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy