Adam Buksa zaliczy hitowy transfer?! Topowa liga

2024-06-20 06:47:54; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Adam Buksa zaliczy hitowy transfer?! Topowa liga Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: WP Sportowe Fakty

Adam Buksa latem zmieni klub. Zainteresowanie usługami reprezentanta Polski przejawiają kluby z LaLigi i Bundesligi - zapewnia Piotr Koźmiński.

Adam Buksa powrócił na dobre tory, rozgrywając bardzo udany sezon na wypożyczeniu w Antalyasporze. Na przestrzeni ligowych występów zanotował 16 bramek i dwa gole. W tym samym momencie na tureckich boiskach brylował także inny napastnik powołany przez Michała Probierza na Mistrzostwa Europy - Krzysztof Piątek.

Napastnik z Krakowa będzie musiał wrócić do RC Lens, gdyż drużyna z Antalyi nie była w stanie aktywować opcji wykupu. Nie oznacza to jednak, że spędzi on przyszły sezon w szeregach zespołu z Pas-de-Calais.

Zainteresowanie usługami 27-latka jest spore. Piotr Koźmiński poinformował, że konkretną propozycję złożyło mu FC Midtjylland, a więc mistrz Danii.

***

Mistrz kraju chce Adama Buksę. „Bardzo konkretna” oferta

***

Niewykluczone, że na stole reprezentanta Polski, który popisał się golem w grupowym starciu z Holandią, znajdą się wkrótce oferty z topowych ligi. 

Zdaniem Koźmińskiego na Buksę spoglądają przedstawiciele LaLigi i Bundesligi. Dziennikarz nie sprecyzował, o jakie konkretnie zespoły chodzi. W przypadku hiszpańskiej ligi mowa o drużynach znajdujących się w środku tabeli.

Wygląda na to, że przed Buksą intensywne tygodnie. Po Mistrzostwach Europy poświęci się on całkowicie na wyjaśnieniu swojej klubowej przyszłości. 

Kontrakt 27-latka z RC Lens wygasa pod koniec czerwca 2027 roku.