Adam Buksa zaprezentowany w Lens [OFICJALNIE]

Adam Buksa zaprezentowany w Lens [OFICJALNIE] fot. Racing Lens
Damian Janiec
Damian Janiec
Źródło: RC Lens

7 czerwca New England Revolution poinformowało o odejściu Adama Buksy do RC Lens. We wtorek francuski klub oficjalnie potwierdził transfer napastnika.

Adam Buksa był bliski odejścia z New England Revolution już w styczniu. Wtedy na przeszkodzie stanął dotychczasowy klub zawodnika.

Po przerwie zimowej 25-latek strzelał jak na zawołanie, do czego zdążył już przyzwyczaić amerykańskich kibiców.

Zwróciło to uwagę siódmej drużyny poprzedniego sezonu Ligue 1. W maju pojawiły się przecieki zdjęć Buksy w koszulce francuskiej drużyny, a 7 czerwca New England Revolution poinformowało o transferze napastnika do klubu ze Stade Félix-Bollaert.

Polak podpisał pięcioletni kontrakt z RC Lens i nieoficjalnie mówi się, że Francuzi zapłacili za niego niespełna dziesięć milionów euro.

-  Cieszymy się, że możemy powitać Adama, kompletnego napastnika, który już pokazał swój duży potencjał w polskiej lidze i w MLS, gdzie stał się wyborowym strzelcem - powiedział dyrektor zarządzający RC Lens, Arnaud Pouille.

– Podpisanie kontraktu z Adamem napawa nas olbrzymią satysfakcją. Chcieliśmy pozyskać napastnika o innym profilu niż zawodnicy, których mamy już w drużynie. Buksa był dla nas priorytetem. Adam ma wszelkie cechy i inteligencję, by szybko dopasować się do naszego stylu gry. To wielki profesjonalista – stwierdził Florent Ghisolfi, dyrektor sportowy francuskiego klubu

Buksa ma już w CV takie kluby, jak Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, oraz New England Revolution. Jego bilans w reprezentacji Polski to pięć bramek w dziewięciu meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy