Adam Nawałka zaskakuje: To on wkrótce zastąpi Kamila Glika

Adam Nawałka zaskakuje: To on wkrótce zastąpi Kamila Glika fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: sport.interia.pl

Adam Nawałka udzielił Sport.interia.pl wywiadu, w którym wskazał, że jego zdaniem filarem obrony reprezentacji Polski może zostać w przyszłości Sebastian Walukiewicz.

Reprezentacja Polski ma za sobą najlepszy występ na Mistrzostwach Świata od 1986 roku. Prowadzony przez Czesława Michniewicza zespół zdołał awansować do 1/8 finału imprezy, a tam lepszy okazał się późniejszy finalista - Francja (1-3).

Turniej udowodnił jednak, że „Biało-czerwoni” mają potencjał, by rywalizować o coś więcej. Pomóc ma w tym zatrudnienie nowego selekcjonera. Schedę po byłym szkoleniowcu Legii Warszawa przejął Fernando Santos.

Zdaniem byłego sternika reprezentacji Polski, Adama Nawałki, zdobyte w Katarze doświadczenie może zaprocentować w przyszłości.

- Obserwując reprezentację w ciągu ostatnich lat, dostrzegam olbrzymie możliwości. Dojrzali zawodnicy osiągnęli wysoki pułap, a do nich dochodzi młoda fala zawodników. Nasi piłkarze grają w bardzo dobrych klubach systematycznie, a to podnosi potencjał drużyny. Można się było przekonać o tym w meczu przeciwko Francji na MŚ w Katarze - stwierdził.

Problemem w następnych latach może być wymiana pokoleniowa. Młodszy na pewno nie będzie lider defensywy Kamil Glik. Kto może go zastąpić?

- Sebastian Walukiewicz według mnie wkrótce będzie filarem naszej gry obronnej. Przeszedł do Empoli i wyleczył kontuzje, które mu przeszkodziły w rozwoju. To fantastyczny talent, gdy miał ledwie 17 lat już był w kręgu naszych zainteresowań, gdy prowadziłem reprezentację Polski - zakończył.

Cały wywiad Adama Nawałkia dla sport.interia.pl można przeczytać w tym miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Kadrowicz opuścił zgrupowanie [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Kadrowicz opuścił zgrupowanie [OFICJALNIE] Bayern Monachium: Zatrudnienie Thomasa Tuchela zwiększyło szanse na hitowy transfer Bayern Monachium: Zatrudnienie Thomasa Tuchela zwiększyło szanse na hitowy transfer Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy