Adam Nawałka zaskakuje: To on wkrótce zastąpi Kamila Glika

Adam Nawałka zaskakuje: To on wkrótce zastąpi Kamila Glika fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: sport.interia.pl

Adam Nawałka udzielił Sport.interia.pl wywiadu, w którym wskazał, że jego zdaniem filarem obrony reprezentacji Polski może zostać w przyszłości Sebastian Walukiewicz.

Reprezentacja Polski ma za sobą najlepszy występ na Mistrzostwach Świata od 1986 roku. Prowadzony przez Czesława Michniewicza zespół zdołał awansować do 1/8 finału imprezy, a tam lepszy okazał się późniejszy finalista - Francja (1-3).

Turniej udowodnił jednak, że „Biało-czerwoni” mają potencjał, by rywalizować o coś więcej. Pomóc ma w tym zatrudnienie nowego selekcjonera. Schedę po byłym szkoleniowcu Legii Warszawa przejął Fernando Santos.

Zdaniem byłego sternika reprezentacji Polski, Adama Nawałki, zdobyte w Katarze doświadczenie może zaprocentować w przyszłości.

- Obserwując reprezentację w ciągu ostatnich lat, dostrzegam olbrzymie możliwości. Dojrzali zawodnicy osiągnęli wysoki pułap, a do nich dochodzi młoda fala zawodników. Nasi piłkarze grają w bardzo dobrych klubach systematycznie, a to podnosi potencjał drużyny. Można się było przekonać o tym w meczu przeciwko Francji na MŚ w Katarze - stwierdził.

Problemem w następnych latach może być wymiana pokoleniowa. Młodszy na pewno nie będzie lider defensywy Kamil Glik. Kto może go zastąpić?

- Sebastian Walukiewicz według mnie wkrótce będzie filarem naszej gry obronnej. Przeszedł do Empoli i wyleczył kontuzje, które mu przeszkodziły w rozwoju. To fantastyczny talent, gdy miał ledwie 17 lat już był w kręgu naszych zainteresowań, gdy prowadziłem reprezentację Polski - zakończył.

Cały wywiad Adama Nawałkia dla sport.interia.pl można przeczytać w tym miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy