Agent Lewandowskiego zamieszany w olbrzymi przekręt!

Agent Lewandowskiego zamieszany w olbrzymi przekręt!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Black Sea

„Black Sea” ujawniło informacje posiadane przez „Football Leaks” odnoszące do działalności prowadzonej przez Piniego Zahaviego, czyli obecnego agenta Roberta Lewandowskiego.

W opublikowany artykule możemy przeczytać o tym, że 75-latek mógł dopuścić się złamania przepisów FIFA.

Wszystko miało się zacząć w 2015 roku, kiedy to firma Gol Football Malta Limited, będąca blisko powiązana z Zahavim, zainwestowała 8,5 miliona funtów w Royal Excel Mouscron i jednocześnie nabyła 90% akcji klubu.

Niedługo później doszło do kilku zaskakujących transferów pomiędzy belgijskim zespołem a Apollonem Limassol, gdzie 16% udziałów posiadała inna spółka należąca do izraelskiego agenta.

Cały proceder miał polegać na tym, że drużyna z Cypru pozyskiwała piłkarzy i następnie kilka dni później sprzedawała ich z zyskiem do ekipy z Mouscron. Pieniądze ze wszystkich tych transakcji miały w dużej mierze trafiać do kieszeni Zahaviego.

Bezskutecznie te praktyki starała się ukrócić belgijska federacja, która pod koniec 2015 roku zakazała agentom piłkarskim posiadania akcji w klubach występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej.

75-latek nie miał jednak problemu ze znalezieniem obejścia obowiązujących przepisów i sprzedał zespół za... 10 euro innej maltańskiej spółce - Latimer International Limited, której właścicielem jest jego bratanek - Adar. Taka kosmetyczna zmiana pozwoliła w dalszym ciągu kontynuować obraną wcześniej strategię i pociąganie za wszystkie sznurki przez agenta Lewandowskiego, o czym świadczy ujawniona wymiana korespondencji pomiędzy Pierre'em François, szefem ligi belgijskiej, a Wadimem Wasilliewem, wiceprezydentem AS Monaco, który swego czasu szukał klubu satelickiego w tym kraju i wówczas pokierowano go właśnie do Piniego Zahaviego. Ten z kolei przedstawił Rosjaninowi szereg szczegółów dotyczących finansowania i funkcjonowania zespołu.

Obecne kierownictwo Mouscron zarzeka się, że nie jest w żaden sposób związane z agentem Lewandowskiego. Nie da się jednak ukryć, że tajski biznesmen - Pairoj Piempongsant, który posiada większościowy pakiet akcji w drużynie pozostaje w dobrych relacjach z 75-latkiem.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Koeman: Decyzję w sprawie Suáreza podjęli działacze Barcelony Koeman: Decyzję w sprawie Suáreza podjęli działacze Barcelony Chelsea się nie poddaje. Spróbuje ściągnąć Rice'a Chelsea się nie poddaje. Spróbuje ściągnąć Rice'a Barcelona lub Bayern. Po weekendzie Dest ma zmienić klub Barcelona lub Bayern. Po weekendzie Dest ma zmienić klub

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy