Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz”

2024-05-21 11:55:23; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Fot. Cal Sport Media/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Sportklub

Elvis Bašanović, reprezentujący interesy Benjamina Šeško, wypowiedział się w rozmowie ze Sportklubem na temat zainteresowania usługami jego klienta. Potwierdził niektóre z krążących plotek i jednocześnie wykluczył przeprowadzkę napastnika do Arabii Saudyjskiej w nadchodzącym oknie transferowym.

Blisko 21-letni zawodnik wzbudza olbrzymie zainteresowanie na rynku. Tylko w ostatnich tygodniach jego nazwisko było wiązane z zaliczeniem przenosin do Arsenalu, Chelsea, Milanu, Al-Hilal czy Al-Ahli.

O odniesienie się do tych plotek został poproszony agent Benjamina Šeško. Potwierdził on fakt wysyłania dużej liczby zapytań w sprawie dostępności swojego klienta między innymi z Premier League czy Serie A. Jednocześnie zapewnił, że ekipy z Włoch stoją raczej na straconej pozycji w walce o napastnika.

- Mogę powiedzieć, że Benjamin jest brany pod uwagę zarówno przez kluby z Premier League, jak i z Serie A. Jednak z szacunku nie mogę wymienić ich nazw. Mówimy tu o czołowych zespołach. Musimy zdać sobie sprawę też z tego, że Benjamin jest obecnie w topowym klubie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wielkim zespołem jest RB Lipsk. Z pewnością przed nami tygodnie pełne wrażeń - przyznał Elvis Bašanović w rozmowie ze Sportklubem.

- Włoskim klubom trudno będzie obecnie sobie na niego pozwolić. Powiedziałem przy tym zbyt wiele, ale nie oznacza to, że transfer do nich nie jest niemożliwy. Decyzja należy do piłkarza. Naszym obowiązkiem jest przedstawianie mu ofert - dodał.

Ale i tak ekipy z Półwyspu Apenińskiego mają zdecydowane większe szanse na sprowadzenie Słoweńca niż drużyny z Arabii Saudyjskiej, ponieważ młody piłkarz nie bierze obecnie tego kierunku w ogóle pod uwagę na obecnym etapie kariery.

- Mogę potwierdzić, że jest zainteresowanie z tego kierunku, ale jednocześnie Benjamin pod żadnym pozorem nie opuści Europy. Przynajmniej nie teraz - stwierdził.

Agent blisko 21-letniego napastnika nie wykluczył także zawarcia nowego porozumienia z RB Lipsk.

- Benjamin będzie miał więcej możliwości, ale decyzja należy do niego. My zasugerujemy mu to, co jest najlepsze dla jego długoterminowego rozwoju. RB Lipsk bardzo się stara, aby go zatrzymać. Mają swoje argumenty po stronie rozwoju, są też dużym klubem, w którym panują doskonałe warunki. Mają mocne karty. Zdrowy rozwój ma pierwszeństwo przed stroną ekonomiczną - powiedział.

Šeško zakończył sezon z dorobkiem osiemnastu trafień i dwóch asyst w 42 meczach.

Ten dorobek pozwolił mu zwiększyć klauzulę odstępnego widniejącą w kontrakcie ważnym do 30 czerwca 2028 roku z 50 do 65 milionów euro.