Ahmed Musa o krok od powrotu do Premier League. Nigeryjczyk czeka na brytyjską wizę

Ahmed Musa o krok od powrotu do Premier League. Nigeryjczyk czeka na brytyjską wizę fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mail

Ahmed Musa powinien w nadchodzącym tygodniu zostać przedstawiony jako nowy zawodnik West Bromwich Albion - poinformowało „Daily Mail”.

Wielokrotny reprezentant i kapitan reprezentacji Nigerii zakończył przedwcześnie swoją przygodę z saudyjskim Al-Nassr w październiku ubiegłego roku.

Ofensywny zawodnik zdecydował się na wykonanie takiego kroku, ponieważ nie czuł się do końca usatysfakcjonowany ze swojego pobytu we wspomnianym zespole, który dwukrotnie nie uprawnił go do wzięcia udziału w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Jednocześnie 28-latek miał wyrazić otwartość oraz gotowość do powrotu na europejskie boiska, gdzie jednym z jego priorytetów miało być zagoszczenie ponownie na poziomie Premier League.

Ahmed Musa nie narzekał w ostatnich tygodniach na brak zainteresowania ze strony angielskich klubów. Spośród nich możliwość jego zakontraktowania sondowały między innymi West Bromwich Albion, Wolverhampton oraz Fulham.

Dziennikarze „Daily Mail” przekonują, że z wyżej wymienionej trójki do konkretów przeszli tylko przedstawiciele „The Baggies”, którzy w nadchodzących dniach powinni dopiąć ostatnie formalności związane z pozyskaniem Nigeryjczyka.

Ma świadczyć o tym fakt, że klub wystąpił o przyznanie ofensywnemu zawodnikowi brytyjskiej wizy pozwalającej mu na rozpoczęcie pracy na Wyspach, gdzie niedawny bohater rekordowego transferu w Arabii Saudyjskiej reprezentował barwy Leicester City w latach 2016-2018.

Wówczas Musa nie prezentował się w koszulce „Lisów” na miarę oczekiwań i opuścił je po zdobyciu pięciu bramek w 33 spotkań za 16,5 miliona euro na rzecz kontynuowania swojej kariery we wspomnianym Al-Nassr.

Jeżeli kapitan „Super Orłów” otrzymał stosowny dokument ze stron brytyjskich władz i zaliczy obligatoryjne testy medyczne, to ma związać się z WBA do końca obecnego sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć” Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy