Ajax zaprezentował trzecią koszulkę na sezon 2021/2022. To najlepiej sprzedający się trykot w historii klubu [WIDEO]

Ajax zaprezentował trzecią koszulkę na sezon 2021/2022. To najlepiej sprzedający się trykot w historii klubu [WIDEO] fot. Media Whalestock / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Ajax | De Telegraaf

Trzecia koszulka Ajaksu na sezon 2021/2022 inspirowana twórczością Boba Marleya zrobiła furorę wśród kibiców. Cały nakład został wyprzedzany jednego dnia - poinformował klub.

Utwór „Three Little Birds” jamajskiego wykonawcy z gatunku reggae stał się hymnem fanów Ajaksu w 2008 roku, kiedy to po wyjazdowym meczu towarzyskim z Cardiff City przyjezdni musieli zostać dłużej na stadionie. Wtedy lokalny DJ zaprezentował kilka kawałków, w tym hit z 1977 roku. Sympatycy holenderskiej drużyny od razu zakochali się w tej piosence.

Dziś przebój legendarnego piosenkarza jest śpiewany przed każdym spotkaniem amsterdamczyków, niezależnie od jego rangi. Aby zatem zrobić ukłon w stronę kibiców, Ajax, we współpracy z firmą Adiddas, przygotował trzeci komplet strojów inspirowany właśnie tym numerem. To niejako hołd dla twórczości Boba Marleya.

Tak jak w 2008 roku, tak i teraz fani są zachwyceni. Do tego stopnia, że jak informuje klub, koszulka rozeszła się w ciągu 24 godzin.

„Już wcześniej przewidzieliśmy ten boom, zamawiając znacznie więcej koszulek niż kiedykolwiek wcześniej. W ciągu jednego dnia sprzedano rekordową liczbę koszulek. Koszulka ta została sprzedana co najmniej cztery razy więcej niż jakakolwiek inna koszulka Ajaksu. To wyjątkowa chwila” – wyznał Menno Geelen, dyrektor handlowy mistrza Holandii.

Trykot jest koloru czarnego, herb oraz logo sponsorów utrzymano w czerwonej kolorystyce. Pozostałe emblematy, jak paski na ramionach oraz zdobienia rękawów, występują w barwach dobrze znanych każdemu sympatykowi klimatu reggae. Ponadto na plecach znajdują się „trzy małe ptaszki”.

Gdzie jest źródło sukcesu sprzedażowego? Na pewno w świetnej reklamie i akcji marketingowej zakrojonej na szeroką skalę.

Dla Ajaksu są to stroje wyjazdowe na mecze Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy