Akpoveta zawieszony za nazwanie rywala „białym chłopcem”

Akpoveta zawieszony za nazwanie rywala „białym chłopcem” fot. Norrby
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SvFF | Norrby

22 sierpnia Oke Akpoveta miał obrazić jednego z przeciwników na tle rasistowskim. Miesiąc później Nigeryjczyk został ukarany za swój czyn.

Norrby i Umeå spotkały się ze sobą w meczu 14 kolejki zaplecza szwedzkiej ekstraklasy. Mecz zakończył się podziałem punktów w stosunku 1:1, a to, co przykuło największą uwagę, to zachowanie napastnika pierwszej z wymienionych drużyn.

Jak informuje Komisja Dyscyplinarna Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej, pod koniec rywalizacji 28-latek wdarł się w utarczkę słowną z rywalem, a w trakcie wymiany zdań miał go nazwać „białym chłopcem”, co uznano za czyn o podłożu rasistowskim. W konsekwencji na piłkarza nałożono dwumeczowe zawieszenie.

„Wyrażenie to ma protekcjonalny charakter z nutą rasizmu” – czytamy w uzasadnieniu członków podmiotu badającego całą sprawę.

Do powyższej decyzji zdążył się już odnieść Oke Akpoveta, nie zaprzeczając, że popełnił zarzucany mu czyn.

– Pod koniec meczu wdałem się w wymianę zdań z jednym z graczy drużyny przeciwnej. Pojawiło się kilka ostrych słów. On twierdzi, że go obraziłem. Mogę powiedzieć tylko tyle, że byłem bardzo zdenerwowany i nie pamiętam w stu procentach tego, co zostało powiedziane. Naprawdę nie leży w mojej naturze złe zachowanie i obrażanie innych ludzi. Oczywiście akceptuję decyzję Komisji Dyscyplinarnej – oznajmił piłkarz, który odpokutował już część kary w starciu z Sundsvall.

Obunożny atakujący w trwającym sezonie rozegrał 15 spotkań i trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grosicki szczerze po transferowym zamieszaniu: Nie chciałem odchodzić z West Bromwich Albion Grosicki szczerze po transferowym zamieszaniu: Nie chciałem odchodzić z West Bromwich Albion Puchacz po spotkaniu z Rangersami: To nie była drużyna takich kozaków Puchacz po spotkaniu z Rangersami: To nie była drużyna takich kozaków Bardzo pracowity dzień dla piłkarzy Angers. El Melali skazany za publiczną masturbację Bardzo pracowity dzień dla piłkarzy Angers. El Melali skazany za publiczną masturbację Liverpool i Manchester United chcą włączyć się do rywalizacji o talent z Ajaksu Liverpool i Manchester United chcą włączyć się do rywalizacji o talent z Ajaksu OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy