Akpoveta zawieszony za nazwanie rywala „białym chłopcem”

Akpoveta zawieszony za nazwanie rywala „białym chłopcem” fot. Norrby
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SvFF | Norrby

22 sierpnia Oke Akpoveta miał obrazić jednego z przeciwników na tle rasistowskim. Miesiąc później Nigeryjczyk został ukarany za swój czyn.

Norrby i Umeå spotkały się ze sobą w meczu 14 kolejki zaplecza szwedzkiej ekstraklasy. Mecz zakończył się podziałem punktów w stosunku 1:1, a to, co przykuło największą uwagę, to zachowanie napastnika pierwszej z wymienionych drużyn.

Jak informuje Komisja Dyscyplinarna Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej, pod koniec rywalizacji 28-latek wdarł się w utarczkę słowną z rywalem, a w trakcie wymiany zdań miał go nazwać „białym chłopcem”, co uznano za czyn o podłożu rasistowskim. W konsekwencji na piłkarza nałożono dwumeczowe zawieszenie.

„Wyrażenie to ma protekcjonalny charakter z nutą rasizmu” – czytamy w uzasadnieniu członków podmiotu badającego całą sprawę.

Do powyższej decyzji zdążył się już odnieść Oke Akpoveta, nie zaprzeczając, że popełnił zarzucany mu czyn.

– Pod koniec meczu wdałem się w wymianę zdań z jednym z graczy drużyny przeciwnej. Pojawiło się kilka ostrych słów. On twierdzi, że go obraziłem. Mogę powiedzieć tylko tyle, że byłem bardzo zdenerwowany i nie pamiętam w stu procentach tego, co zostało powiedziane. Naprawdę nie leży w mojej naturze złe zachowanie i obrażanie innych ludzi. Oczywiście akceptuję decyzję Komisji Dyscyplinarnej – oznajmił piłkarz, który odpokutował już część kary w starciu z Sundsvall.

Obunożny atakujący w trwającym sezonie rozegrał 15 spotkań i trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Inter Mediolan nie zapłacił bonusu za Romelu Lukaku. Manchester United chce w zamian piłkarza Inter Mediolan nie zapłacił bonusu za Romelu Lukaku. Manchester United chce w zamian piłkarza Erwin Tumirí przeżył katastrofę samolotu z piłkarzami Chapecoense. Teraz znów uniknął śmierci po tragicznym wypadku autobusu Erwin Tumirí przeżył katastrofę samolotu z piłkarzami Chapecoense. Teraz znów uniknął śmierci po tragicznym wypadku autobusu Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Szczęsny w dobrej formie przed zgrupowaniem reprezentacji. Obronił karnego i zanotował piąte czyste konto w Serie A Szczęsny w dobrej formie przed zgrupowaniem reprezentacji. Obronił karnego i zanotował piąte czyste konto w Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy