Alban Lafont definitywnie żegna się z Fiorentiną [OFICJALNIE]

Alban Lafont definitywnie żegna się z Fiorentiną [OFICJALNIE] fot. Fiorentina
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Nantes

Alban Lafont będzie dalej reprezentował barwy Nantes. Francuski klub wykupił go z Fiorentiny.

Bramkarz przeniósł się z „Violi” do Nantes w 2019 roku na zasadzie dwuletniego wypożyczenia. Francuzi zapewnili sobie opcję wykupu i teraz z niej skorzystali. Kontrakt Lafonta będzie ważny do 30 czerwca 2024 roku.

Kwota transferu nie została potwierdzona. Wykup razem z dotychczasowym wypożyczeniem powinien wynieść jednak około ośmiu milionów euro. Taką samą kwotę Fiorentina przelała w 2018 roku na konto Toulouse.

W poprzednim sezonie Lafont rozegrał 27 meczów w Ligue 1. W obecnych rozgrywkach 22-latek pojawiał się na murawach ligi francuskiej 34 razy. Nie opuścił więc ani jednej kolejki. W tym czasie zanotował trzy czyste konta.

Póki co Nantes nie jest pewne utrzymania na najwyższym francuskim szczeblu. Na cztery kolejki przed końcem sezonu zespół ma na koncie 31 punktów i plasuje się na osiemnastej lokacie w tabeli. Oznacza ona walkę o pozostanie w Ligue 1 w barażach. Tyle samo „oczek” zgromadziło jednak dziewiętnaste Nîmes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy