Aleksandar Mitrović może nie zagrać już do końca sezonu! Komisja przyjrzy się zachowaniu Serba [WIDEO]

2023-03-21 15:10:40; Aktualizacja: 1 rok temu
Aleksandar Mitrović może nie zagrać już do końca sezonu! Komisja przyjrzy się zachowaniu Serba [WIDEO] Fot. Pedja Milosavljevic/SIPA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: The Sun | Eleven Sports

Niedzielne starcie Manchesteru United z Fulham w ramach ćwierćfinału Pucharu Anglii obfitowało w wiele emocji. Szczególnie głośno jest o czerwonej kartce Aleksandara Mitrovicia, który szturchnął sędziego. Jak się okazuje, Serba mogą dotknąć poważne konsekwencje.

Ten, kto oglądał niedzielny mecz Manchesteru United z Fulham, na pewno nie żałował tej decyzji. Ćwierćfinałowa konfrontacja obfitowała w ciekawe wydarzenia, które nie dotyczyły jedynie sportowych aspektów.

Arbiter oddelegowany do tego spotkania, Chris Kavanagh, pokazał tego wieczoru trzy czerwone kartki - dwie zawodnikom Fulham i jedną trenerowi londyńskiej ekipy Marco Silvie.

Portugalski szkoleniowiec został wykluczony jako pierwszy. 45-latek żywiołowo krytykował decyzję sędziego, używając wielu niecenzuralnych słów. Chwilę później podobną karę otrzymał Willian.

Brazylijczyk zablokował ręką strzał Jadona Sancho w polu karnym. Po konsultacji z VAR-em Kavangh wskazał na rzut karny, co rozzłościło obóz gości.

Swojej złości nie potrafił przede wszystkim opanować gwiazdor „The Cottagers” - Aleksandar Mitrović.

Serbski napastnik starał się przekonać arbitra do zmiany decyzji, obierając niezbyt odpowiednią taktykę. 28-latek szturchnął rozjemcę spotkania. Reakcja mogła być tylko jedna - natychmiastowa czerwona kartka.

Jak się okazuje, wychowanka Partizana może czekać dłuższy rozbrat z futbolem.

Rzecznik Angielskiej Federacji Piłkarskiej (FA) wypowiedział się dla „The Sun”, przekonując, że komisja przygląda się wnikliwie całej sytuacji. Jego zdaniem zawieszenie do 22 kwietnia jest niewystarczające.

- FA stwierdziła, że standardowa kara, która w innym przypadku miałaby zastosowanie do Aleksandara Mitroviciaa, który dopuścił się wobec sędziego nieakceptowalnego przewinienia, jest wyraźnie niewystarczająca. Ponadto, zachowanie i język Mitrovicia był niewłaściwy, obraźliwy i grożący - opowiadał działacz związku.

W tej sytuacji zawieszenie 28-latka może potrwać nawet do końca kampanii. Co więcej, FA domaga się surowej kary również dla trenera zespołu z Craven Cottage Marco Silvy.

Jak widać, mecz z „Czerwonymi Diabłami”, który skończył się odpadnięciem z pucharu, może kosztować Fulham o wiele więcej.

Aleksandar Mitrović w aktualnych rozgrywkach zdobył dwanaście bramek i zanotował cztery asysty.