Aleksander Buksa trafi do nowego zespołu

2023-06-27 18:15:44; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Aleksander Buksa trafi do nowego zespołu Fot. Marta Badowska / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Piotr Koźmiński [SportoweFakty.wp.pl]

Aleksander Buksa lada moment uda się na kolejne wypożyczenie. Tym razem trafi do Austrii - podaje Piotr Koźmiński na łamach SportoweFakty.wp.pl.

Uchodzący za duży talent Aleksander Buksa przez wiele lat szkolił się w Wiśle Kraków, w której barwach zadebiutował w Ekstraklasie. Szeregi „Białej Gwiazdy” opuścił w 2021 roku, przenosząc się do Genoi. W koszulce włoskiego klubu zaliczył cztery krótkie występy w Serie A. Grał też w Primaverze, a w międzyczasie borykał się z problemami zdrowotnymi.

Następnie był wypożyczany do Oud-Heverlee Leuven oraz Standardu Liège, a dokładniej rzecz ujmując, do jego drugiego zespołu. Ostatnie pół roku w wykonaniu młodego napastnika to 14 występów i cztery gole w drugiej lidze belgijskiej.

Zgodnie z doniesieniami Piotra Koźmińskiego na następne rozgrywki 20-latek znowu uda się na wypożyczenie. Jego nową drużyną ma być WSG Tirol.

Mowa o austriackim ekstraklasowiczu, który zakończył ostatni sezon zasadniczy na siódmej lokacie, a finalnie zajął dziewiąte miejsce w tabeli.

Jak na razie Genoa chce więc ogrywać młodzieżowego reprezentanta Polski w innych drużynach. Kontrakt łączy obie strony do 30 czerwca 2026 roku.