2024-07-14 22:18:08; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Ależ to skrzydłowi zawiązali! Hiszpania prowadzi z Anglią w finale EURO 2024 [WIDEO] Fot. TVP Sport
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

O ile pierwsza połowa finału Mistrzostw Europy była nudna jak przysłowiowe falki z olejem, tak w drugiej kibice zobaczyli fajerwerki. Już w 47. minucie wynik otworzyli Hiszpanie po przepięknej akcji skrzydłowych: Lamine'a Yamala oraz Nico Williamsa.

„La Furia Roja” podchodziła do tego finału w Berlinie jako delikatny faworyt. Swoją przewagę potrafiła udokumentować na boisku, lecz nie potrafiła jej przekuć w efekt bramkowy. Tak ten obraz przedstawiał się w pierwszych trzech kwadransach.

Wydawało się, że po kontuzji Rodriego trzykrotny mistrz Europy zacznie bardziej asekuracyjnie na tle pragmatycznych „Trzech Lwów”. Scenariusz ułożył się jednak zupełnie inaczej.

Hiszpania ruszyła od razu do ataku i potrafiła zaskoczyć defensywę rywala. Yamal fantastycznie zszedł z prawego skrzydła do środka i dzięki absorbującemu uwagę Alvaro Moracie idealnie dograł futbolówkę do Williamsa. Zawodnik Athleticu Club nie dał żadnych szans Jordanowi Pickfordowi.

To efektowny pokaz umiejętności graczy z obu stron boiska. Lamine Yamal zaliczył już czwartą asystę, podczas gdy Williams dołożył drugie trafienie po przypieczętowaniu awansu do ćwierćfinału przeciwko Gruzji.

Do 60. minuty ekipa z Półwyspu Iberyjskiego niemiłosiernie bombarduje angielską bramkę. Na tablicy wyników nadal jednak utrzymuje się 1:0.