Ali Gholizadeh dostał ofertę

2024-06-24 19:35:12; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Ali Gholizadeh dostał ofertę Fot. Marta Badowska / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Hatam Shiralizadeh [Tasnimnews.com]

Reprezentujący barwy Lecha Poznań Ali Gholizadeh znalazł się na celowniku klubu z rodzimego Iranu. Chodzi o Esteghlal - przekazał Hatam Shiralizadeh z Tasnimnews.com. Piłkarz odrzucił jednak propozycję.

Ali Gholizadeh trafił do Lecha Poznań w poprzednim roku, przenosząc się do niego z Royal Charleroi za rekordowe dla „Kolejorza” 1,8 miliona euro. Nie było żadną tajemnicą, że irański skrzydłowy dołączył do niego, lecząc kontuzję kolana. Termin jego powrotu do pełni sił się opóźniał. W końcu do tego doszło, a 28-latek zdążył zanotować 10 występów w Ekstraklasie i dwa w Pucharze Polski. W końcówce sezonu znowu pauzował z powodu urazu kolana.

Transfer 36-krotnego reprezentanta swojego kraju do Lecha, łagodnie rzecz ujmując, na razie nie jest zbyt dobrze oceniany. Pod koniec maja sam prezes klubu Piotr Rutkowski nazwał sprowadzenie kontuzjowanego gracza błędem, choć podkreślił, że Gholizadeha nikt w Poznaniu nie skreśla.

Tymczasem zdaniem Hatama Shiralizadeha piłkarz znalazł się teraz na celowniku przedstawicieli wicemistrza Iranu - Esteghlal, który uznał na rodzimym podwórku wyższość Persepolis. W przeszłości klub dziewięciokrotnie triumfował w swojej ekstraklasie.

Według dziennikarza zawodnik, którego umowa z Lechem obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku, propozycję odrzucił. Dodał jednak, że poznaniacy mają być otwarci na jego sprzedaż.

Możliwość dołączenia do Esteghlal odrzucił ponoć również Saman Ghoddos, który pożegnał się z Brentfordem. Na łamach Tasnimnews.com można przeczytać o podobnym ruchu ze strony Milada Mohammadiego. W zespole chciałby ich trener Javad Nekounam, ale raczej nic z tego nie będzie.