Ancelotti: Myślę o powrocie do Premier League

Ancelotti: Myślę o powrocie do Premier League fot. Transfery.info
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: The Sun

Carlo Ancelotti powiedział w wywiadzie dla "The Sun", że nie wyklucza powrotu na Wyspy Brytyjskie przed przejściem na emeryturę.

55-latek, który zdobył w zeszłym sezonie Puchar Europy i Hiszpanii z Realem Madryt, miał już okazję zasmakować angielski futbol w latach 2009-2011 jako szkoleniowiec Chelsea. Wówczas udało mu się zdobyć mistrzostwo i Puchar Anglii już w pierwszym sezonie. Przy kolejnej kampanii nie było już jednak tak różowo. Włoch nie wywalczył z "The Blues" żadnego trofeum, a Roman Abramowicz zdecydował się go zwolnić.

Już w najbliższą środę "Królewscy" zmierzą się z Liverpoolem na Anfield Road. Z tej okazji słynny "Carletto" postanowił wypowiedzieć swoje zdanie na temat atmosfery panującej na angielskich boiskach, jaką do dziś wspomina bardzo ciepło. Możliwe również, że wróci do Premier League za jakiś czas.

- Anglia to cudowne miejsce. Czułem się bardzo szczęśliwy, gdy prowadziłem Chelsea. Bardzo miło wracam myślami do tamtejszej atmosfery i kibiców na trybunach. Zabrałem stamtąd najlepsze wspomnienia - powiedział Ancelotti.

- Mógłbym powrócić do Premier League. Jednak wszystko zależy od tego, jak długo potrwa teraźniejsza przygoda z Realem. Jeśli przedłuży się znacznie, pójdę na emeryturę. Jednak jeśli nie będzie trwała zbyt dużo czasu, mógłbym podjąć się pracy w angielskim klubie.

Carlo stwierdził także, że jest otwarty na ewentualny powrót na Stamford Bridge. Sam jednak wątpi w to, że właściciel Chelsea chciałby pozbyć się José Mourinho w najbliższych latach.

- Między mną a Abramowiczem nie ma żadnego problemu. To były dla mnie cudowne dwa lata. Ale nie chodzi tutaj o sam klub, lecz ogólnie o panującą atmosferę w tym kraju. Jeżeli otrzymałbym ponownę ofertę pracy od Chelsea, nie powiedziałbym "nie".

- Trudno jest mi jednak sobie wyobrazić, aby Abramowicz diametralnie zmienił swoje nastawienie. Pracował już wcześniej z Mourinho, teraz znowu są razem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy