Anglicy szybko dopięli swego. W meczu z Serbią prowadzą już od 13. minuty [WIDEO]

2024-06-16 21:51:29; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Anglicy szybko dopięli swego. W meczu z Serbią prowadzą już od 13. minuty [WIDEO] Fot. TV
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Anglii mierzy się z zespołem Serbii w meczu grupy C w ramach Mistrzostw Europy. Wynik spotkania już w 13. minucie otworzył Jude Bellingham.

Podopieczni Garetha Southgate'a wyszli na murawę z jasno sprecyzowanym celem, jaki było zdobycie trzech punktów, co było widać od pierwszy minut rywalizacji. Anglicy przez długi czas utrzymywali się przy piłce na połowie rywala, spychając Serbów do defensywy.

„Synowie Albionu” cierpliwie czekali na dogodną sytuację do strzelenia pierwszego gola. Ta nadeszła w 13. minucie zawodów.

Futbolówka znalazła się na prawej stronie boiska. Kyle Walker posłał bardzo dobre prostopadłe podanie w kierunku Bukayo Saki, a zawodnik Arsenalu chciał momentalnie zagrać w obręb pola karnego przeciwnika.

Na nieszczęście Serbów piłka odbiła się od próbującego zablokować dogranie Strahinji Pavlovicia i po rykoszecie trafiła wprost na głowę nadbiegającego Jude'a Bellinghama. Gracz Realu Madryt uprzedził obrońcę i z bliskiej odległości pokonał Predraga Rajkovicia strzałem z głowy, otwierając tym samym wynik meczu.