Antonio Rüdiger o zainteresowaniu giganta. „To dla mnie zaszczyt”

Antonio Rüdiger o zainteresowaniu giganta. „To dla mnie zaszczyt” fot. Anton_Ivanov Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

Antonio Rüdiger odniósł się do plotek łączących go z przenosinami na zasadzie wolnego transferu z Chelsea do Bayernu Monachium.

Środkowy obrońca znajdował się nie tak dawno na wylocie z „The Blues” i gorączkowo rozglądał się za klubem, który spełniłby jego finansowe oraz sportowe wymagania.

W międzyczasie w szeregach ekipy z Stamford Bridge doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca, gdzie zwolnionego Franka Lamparda zastąpił Thomas Tuchel, który momentalnie uczynił ze swojego rodaka jednego z podstawowych zawodników.

W zaistniałej sytuacji nastawienie do Antonio Rüdigera zmienili także przedstawiciele londyńskiego zespołu, którzy dążą teraz do nawiązania z nim dłuższej współpracy.

Rozmowy prowadzone pomiędzy obiema stronami nie należą do łatwych, ponieważ 28-latek jest związany z Chelsea do zakończenia obecnego sezonu i dlatego może sobie pozwolić na analizowanie innych ofert.

Jedna z nich może pochodzić na przykład z Bayernu Monachium, który wobec niepewnej przyszłości Niklasa Süle miał wyrazić zainteresowanie usługami defensora Chelsea.

Reprezentant Niemiec został poproszony o odniesienie się do tych plotek i postanowił uciec się do dyplomatycznego tonu wypowiedzi.

- Jestem zaszczycony zainteresowaniem ze strony Bayernu Monachium. To pokazuje, że ostatnio wykonywałem dobrze swoja pracę, ale nie pozwolę się też przez to rozproszyć. Mam obowiązki wobec Chelsea, żeby grać dobrze. Dlatego muszę potwierdzać swoją formę w każdym meczu. Obecnie czuję się dobrze w klubie - powiedział Rüdiger.

Poza „Bawarczykami” chęć nawiązania z nim współpracy przejawiają też Real Madryt czy Paris Saint-Germain.

28-latek wystąpił w 10 meczach w tym sezonie i zdobył w nich jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy