Antonio Rüdiger przeznaczy cały bonus za mundial na chore dzieci

Antonio Rüdiger przeznaczy cały bonus za mundial na chore dzieci fot. Just Pictures/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: BigShoe Fundation | Antonio Rüdiger [Twitter]

Antonio Rüdiger ostatnimi czasy regularnie angażuje się w pomoc biednej ludności z Sierra Leone. Tym razem defensor Realu Madryt zobowiązał się wpłacić swój cały mundialowy bonus na rzecz operacji dzieci.

29-latek latem spełnił swoje piłkarskie marzenie, przechodząc w ramach bezgotówkowej transakcji do Realu Madryt. Rosły stoper w barwach „Królewskich” zaadaptował się przyzwoicie, aczkolwiek wszyscy w klubie wiążą z nim jeszcze większe nadzieje.

Urodzony w Berlinie piłkarz przygotowuje się już z reprezentacją Niemiec do zbliżających się Mistrzostw Świata, podczas których postara się przebić barierę 60 spotkań w kadrze (obecnie ma ich 54).

Rüdiger i spółka na turnieju zmierzą się w fazie grupowej kolejno z Japonią, Niemcami i na koniec z Kostaryką. Patrząc na potencjał tej stawki, awans do dalszego etapu powinien dla podopiecznych Hansiego Flicka stanowić formalność.

29-letni piłkarz, mający na swym koncie ponad 130 występów w Premier League, złożył przed startem imprezy piękną obietnicę. Ten przeznaczy swój cały bonus z Mistrzostw Świata na rzecz leczenia chorych dzieci z Sierra Leone, skąd pochodzi matka stopera.

Rüdiger przyszedł na świat w Niemczech zdala od ubóstwa, które panuje w państwie z Zachodniej Afryki. Z biegiem czasu zawodnik odczuwał coraz większe więzi z rodzinnymi stronami, a więc już jako ceniony piłkarz wrócił tam, by pomóc lokalnej ludności w zapewnieniu godnych warunków.

W styczniu bieżącego roku reprezentant naszych zachodnich sąsiadów we współpracy z organizacją BigShoe sfinansował leczenie 11 dzieci, cierpiących na deformację stóp.

- W Niemczech dostałem szanse, których wiele osób z Sierra Leone nie ma. Jestem za to wdzięczny i ogromnie doceniam to, w jak uprzywilejowanej sytuacji się znajduję. Dla mnie pomagania to kwestia honoru. Chciałbym zrealizować w przyszłości dużo więcej takich projektów w Sierra Leone z pomocą mojej rodziny - powiedział triumfator Ligi Mistrzów z sezonu 2020/2021.

Antonio Rüdiger w 2023 roku ma zamiar otworzyć swoją własną organizację, działającą właśnie na terenie Sierra Leone. W jej funkcjonowanie ma zostać zaangażowana rodzina środkowego obrońcy z mamą Lily na czele.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain Nowa oferta dla Lionela Messiego Nowa oferta dla Lionela Messiego OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy