Antonio Rüdiger przeznaczy cały bonus za mundial na chore dzieci

Antonio Rüdiger przeznaczy cały bonus za mundial na chore dzieci fot. Just Pictures/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: BigShoe Fundation | Antonio Rüdiger [Twitter]

Antonio Rüdiger ostatnimi czasy regularnie angażuje się w pomoc biednej ludności z Sierra Leone. Tym razem defensor Realu Madryt zobowiązał się wpłacić swój cały mundialowy bonus na rzecz operacji dzieci.

29-latek latem spełnił swoje piłkarskie marzenie, przechodząc w ramach bezgotówkowej transakcji do Realu Madryt. Rosły stoper w barwach „Królewskich” zaadaptował się przyzwoicie, aczkolwiek wszyscy w klubie wiążą z nim jeszcze większe nadzieje.

Urodzony w Berlinie piłkarz przygotowuje się już z reprezentacją Niemiec do zbliżających się Mistrzostw Świata, podczas których postara się przebić barierę 60 spotkań w kadrze (obecnie ma ich 54).

Rüdiger i spółka na turnieju zmierzą się w fazie grupowej kolejno z Japonią, Niemcami i na koniec z Kostaryką. Patrząc na potencjał tej stawki, awans do dalszego etapu powinien dla podopiecznych Hansiego Flicka stanowić formalność.

29-letni piłkarz, mający na swym koncie ponad 130 występów w Premier League, złożył przed startem imprezy piękną obietnicę. Ten przeznaczy swój cały bonus z Mistrzostw Świata na rzecz leczenia chorych dzieci z Sierra Leone, skąd pochodzi matka stopera.

Rüdiger przyszedł na świat w Niemczech zdala od ubóstwa, które panuje w państwie z Zachodniej Afryki. Z biegiem czasu zawodnik odczuwał coraz większe więzi z rodzinnymi stronami, a więc już jako ceniony piłkarz wrócił tam, by pomóc lokalnej ludności w zapewnieniu godnych warunków.

W styczniu bieżącego roku reprezentant naszych zachodnich sąsiadów we współpracy z organizacją BigShoe sfinansował leczenie 11 dzieci, cierpiących na deformację stóp.

- W Niemczech dostałem szanse, których wiele osób z Sierra Leone nie ma. Jestem za to wdzięczny i ogromnie doceniam to, w jak uprzywilejowanej sytuacji się znajduję. Dla mnie pomagania to kwestia honoru. Chciałbym zrealizować w przyszłości dużo więcej takich projektów w Sierra Leone z pomocą mojej rodziny - powiedział triumfator Ligi Mistrzów z sezonu 2020/2021.

Antonio Rüdiger w 2023 roku ma zamiar otworzyć swoją własną organizację, działającą właśnie na terenie Sierra Leone. W jej funkcjonowanie ma zostać zaangażowana rodzina środkowego obrońcy z mamą Lily na czele.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy