Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji

Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji fot. wallpaperlist
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: 24sata | Blick

Jak informuje dziennik „24sata”, w piątek w Bośni i Hercegowinie zatrzymany został Slavko Vinčić, który w trwającym sezonie Ligi Mistrzów poprowadził trzy spotkania.

Celem akcji policyjnej była Tijana Maksimović, a więc serbska gwiazdka znana bardziej jako Tijana Ajfon. Podejrzewa się ją o malwersacje i zorganizowaną prostytucję. Oprócz niej czynny udział w tych procederach brać miały jeszcze trzy osoby, lecz po wstępnych przesłuchaniach Sofija Gačić została wykluczona z grona podejrzanych.

„24sata” donosi, że podczas obławy skonfiskowano kokainę, broń i dziesięć tysięcy euro, a w sumie zatrzymano dziesięć kobiet i 26 mężczyzn. Wśród nich znajdował się Slavko Vinčić, słoweński sędzia międzynarodowy.

40-latek był jednym z gości na imprezie zorganizowanej w Bijeljinie. Jak sam mówi, zaproszono go tam zaraz po spotkaniu biznesowym. Nie brakuje jednak głosów, że arbiter m.in. starć Genku z Liverpoolem czy Manchesteru City z Szachtarem Donieck, był jednym z klientów kobiet, których alfonsem była Maksimović.

Do tych doniesień zdążył się już odnieść Vlado Šajn, Szef Słoweńskiej Komisji Sędziowskiej, który mówi wprost, że arbiter zwyczajnie znalazł się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie. Niewykluczone jednak, że z tego powodu będzie on musiał pożegnać się z rolą arbitra międzynarodowego, którą pełni od dekady.

Vinčić w swojej karierze sędziował w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018 i EURO 2020, jak również w Lidze Europy czy Lidze Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy