Arrigo Sacchi ostrzega Inter Mediolan przed transferami Romelu Lukaku i Paulo Dybali

Arrigo Sacchi ostrzega Inter Mediolan przed transferami Romelu Lukaku i Paulo Dybali fot. Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Legendarny trener i działacz piłkarski Arrigo Sacchi odniósł się do planów Interu Mediolan, który celuje w pozyskanie Romelu Lukaku oraz Paulo Dybali. Zdaniem Włocha sprowadzenie ich obu to błąd.

76-latek jest kojarzony głównie z sukcesami Milanu, ale nie możemy zapominać, że pracował on także w Atlético Madryt i Realu Madryt. Pełnił w nich role odpowiednio trenera oraz dyrektora sportowego.

Sacchi współpracował z Florentino Pérezem, który podczas swoich pierwszych rządów nalegał na wystawiania w pierwszym składzie największych gwiazd drużyny. Wówczas klub ten nosił przydomek „Los Galácticos”.

W pewnej chwili Hiszpan poprosił Włocha o objęcie funkcji trenera, ale propozycja została odrzucona, ponieważ działacz dostrzegał ogromne dysproporcje między atakiem a obroną.

– Czy wiesz, jaka była wtedy linia ataku? Powiem Ci: Beckham, Raúl, Ronaldo, Zidane, Figo. Na ławce rezerwowych zasiadali Morientes i Owen. To nie była drużyna, to było jak film. Ale brakowało w nim fabuły – zauważył.

– Aby się bronić, potrzebowalibyście dwóch defensywnych pomocników w kamizelkach kuloodpornych. Drużyny zawsze potrzebują równowagi – podkreślił.

Jeśli „Nerazzurri” postawią na atak złożony ze wspomnianych graczy oraz Lautaro Martíneza, równowaga może zostać zachwiana.

– W nowoczesnym futbolu potrzebujesz jedenastu zawodników, którzy są zawsze aktywni, tak w ataku, jak i w obronie. Trzeba się nieustannie ruszać, brać udział w akcjach, współpracować. Tylko w ten sposób można myśleć o szybkim odzyskaniu piłki, gdy ma ją przeciwnik – oznajmił.

– Jeśli oddasz przeciwnikowi trzech zawodników, oznacza to, że w obronie jest ich tylko ośmiu, a nie jedenastu. Jak sobie z tym poradzić? Zespoły pracują w oparciu o zsynchronizowane ruchy. Duch poświęcenia i cechy fizyczne piłkarza mają fundamentalne znaczenie. Nie wierzę, choć mogę się mylić, że Lukaku, Lautaro i Dybala posiadają te cechy – zakończył.

Umowa Dybali z Juventusem wygasa 30 czerwca, więc możliwy jest jego angaż w ramach wolnego transferu.

Jeśli chodzi o Lukaku, Włosi pracują nad wypożyczeniem Belga z Chelsea.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy