Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem

Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem fot. Pro Shots Photo Agency/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Steve Kay [Footballtransfers.com] | Christian Falk [Twitter]

Kluby z Premier League wykazują zainteresowanie Diantem Ramajem z Ajaksu - podają Steve Kay oraz Christian Falk.

Jako pierwszy o zainteresowaniu Diantem Ramajem z Ajaksu ze strony Arsenal poinformował Steve Kay na łamach Footballtransfers.com. Dał on do zrozumienia, że władze „Kanonierów” mogą zacząć starać się o jego podpis, jeśli latem z klubu odejdzie Aaron Ramsdale, który raczej nie chce być zmiennikiem. Obecnie numerem jeden pozostaje w nim David Raya, którego początkowo tylko wypożyczono z Brentfordu, ale może zostać wykupiony.

Kay twierdzi, że Arsenal obserwował Ramaja jeszcze za czasów jego pobytu w Eintrachcie Frankfurt. Bramkarz dobrze gra nogami, potrafi posłać precyzyjne podanie bezpośrednio do napastnika czy odważnie wychodzi do dośrodkowań. Londyńczycy widzą w nim dobrego kandydata na rezerwowego golkipera. Potencjalna kwota transferu? Prawdopodobnie około 15 milionów euro.

Christian Falk twierdzi, że „Kanonierzy” nie są jedynym przedstawicielem Premier League, na którego celowniku znalazł się bramkarz. W tym gronie mają znajdować się jeszcze Chelsea oraz Manchester United.

Ramaj, który w Eintrachcie był zmiennikiem, przeniósł się do Amsterdamu latem za pięć milionów euro. Licząc wszystkie rozgrywki, zanotował od tamtej pory 24 występy. Trzykrotnie nie puścił ani jednej bramki.

Kontrakt 22-letniego Niemca z holenderską ekipą obowiązuje do 30 czerwca 2028 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy