Arsenal i Tottenham zamieniły się miejscami

Arsenal i Tottenham zamieniły się miejscami fot. MDI / Shutterstock.com

Arsenal wygrał w niedzielnych derbach z Tottenhamem 3:1 w Premier League.

„Kanonierzy” zaliczyli dzisiaj świetną pierwszą połowę. Między 12. a 34. minutą do siatki trafili Emile Smith Rowe, Pierre-Emerick Aubemayang oraz Bukayo Saka. W drugiej części gry gola dla Tottenhamu strzelił Heung-min Son, ale na tym się skończyło.

Po sześciu kolejkach ligi angielskiej oba zespoły z Londynu mają na koncie po dziewięć punktów. Sytuacja jest bardzo ciekawa, ponieważ Tottenham zdobył je w trzech pierwszych meczach. Arsenal zaliczył wtedy trzy porażki i kibice zaczęli zastanawiać się nad przyszłością w klubie Mikela Artety. Sytuacja jednak się odwróciła.

Dzisiejsza porażka z Arsenalem jest bowiem trzecią z rzędu dla Tottenhamu. „Kanonierzy” zanotowali z kolei trzecie zwycięstwo. Wcześniej skromnie, ale pokonali po 1:0 Norwich City oraz Burnley.