Arsenal stawia na Parteya

Arsenal stawia na Parteya fot. Thomas Partey I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Przedstawiciele „Kanonierów” zamierzają podjąć próbę wykupienia Thomasa Parteya z Atlético Madryt za niższą kwotę niż zawartą w umowie reprezentanta Ghany - poinformowało „The Athletic”.

Klub z Emirates Stadium wykazuje poważne zainteresowanie usługami defensywnego pomocnika już od dłuższego czasu.

W ostatnich dniach pojawiła się jednak w mediach informacja sugerująca, że Arsenal może finalnie porzucić swoje starania o nawiązanie współpracy z Ghańczykiem na rzecz pozyskania tańszego Danilo Pereiry z FC Porto.

„The Athletic” przekonuje, że nic takiego nie ma miejsca i w dalszym ciągu numerem jeden na liście życzeń Mikela Artety do wzmocnienia linii pomocy pozostaje Thomas Partey, który wyraził już ponoć gotowość do opuszczenia szeregów ekipy z Wanda Metropolitano na rzecz kontynuowania kariery w Premier League.

Z tego też powodu zdecydował się odrzucić propozycję zawarcia nowej umowy z „Los Rojiblancos”, która gwarantowałaby mu podwyżkę i jednocześnie zwiększyłaby klauzulę jego wykupu z 50 do 100 milionów euro.

Wspomniane źródło dodaje, że Arsenal nie jest skłonny do aktywacji wspomnianego zapisu i liczy na to, że Atlético Madryt zgodzi się na sprzedaż 27-letniego zawodnika za niższą sumę.

Defensywny pomocnik wystąpił do tej pory w 180 spotkaniach hiszpańskiego zespołu, w których zdobył 15 bramek oraz zanotował 12 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy