Arsenal szuka obrońcy! | Chambers nie zagra do końca sezonu

Arsenal szuka obrońcy! | Chambers nie zagra do końca sezonu
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Arsenal | The Guardian

Arsenal musi uaktywnić się na rynku transferowym, po tym jak okazało się, że Calum Chambers nie zagra przez najbliższe sześć-dziewięć miesięcy.

Angielski środkowy obrońca usłyszał ostateczną diagnozę w sprawie urazu odniesionego 29 grudnia podczas przegranego meczu z Chelsea. Okazało się, że doszło do zerwania więzadeł w lewym kolanie.

W momencie osiągnięcia pewności, że pechowiec już w tym sezonie nie zagra Mikel Arteta, nowy menedżer Arsenalu, za priorytet ustanowił ściągnięcie w zimowym oknie na Emirates nowego stopera. Problem stanowią finanse - londyńczycy nie dysponują dużym budżetem transferowym, więc w styczniu może się okazać, że jakiekolwiek wzmocnienie defensywy jest niemożliwe.

Na razie jednak Arteta spotka się z dyrektorem technicznym Edu oraz dyrektorem sportowym Raulem Sanllehim, by podyskutować na temat możliwości. Pod uwagę brany jest między innymi Dayot Upamecano z RB Lipska, ale tylko pod warunkiem, że znajdą się dodatkowe środki.

Należy przy tym pamiętać, że 21-letni Upamecano to bardzo drogi zawodnik. Lipsk wycenia go nawet na 80 milionów euro, widząc w nim przyszłego stopera reprezentacji Francji (na razie gra w młodzieżówce). Niewykluczone więc, że londyńczycy na dniach zwrócą się też ku innym, bardziej realistycznym możliwościom transferowym.

- Będziemy próbowali zaznaczyć swoją obecność na rynku transferowym, zobaczyć czy są opcje na wzmocnienie składu. Moim zadaniem jest udzielenie opinii i ocenienie, w których sektorach możemy się poprawić - powiedział Arteta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy