Arsenal z ambitnym planem na koniec letniego okna. Chce zrealizować dwa duże transfery

Arsenal z ambitnym planem na koniec letniego okna. Chce zrealizować dwa duże transfery
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: David Ornstein (The Athletic)

Arsenal pracuje w dalszym ciągu nad wypracowaniem porozumień pozwalających mu na nawiązanie współpracy z Houseemem Aouarem i Thomasem Parteyem - poinformował David Ornstein z „The Athletic”.

Mikel Arteta chciałby przed zamknięciem letniego okna transferowego pozyskać do środka pola prowadzonego przez siebie zespołu jeszcze dwóch wartościowych zawodników i dlatego usilnie naciska na władze „Kanonierów”, aby te podjęły wszelkie możliwe starania w celu zakontraktowania Houseema Aouara z Olympique'u Lyon i Thomasa Parteya z Atlético Madryt.

Klub z Emirates Stadium ma jednak olbrzymie kłopoty z pozyskaniem choćby jednego z wymienionych piłkarzy z powodu twardego stanowiska przedstawionego przez ich obecnych pracodawców.

Z tego też powodu David Ornstein z „The Athletic” przekonuje, że Arsenal zamierza w dużej mierze skupić się na sprowadzeniu pierwszego z nich, ponieważ dotychczasowe rozbieżności dotyczące wysokości kwoty odstępnego za 22-letniego wychowankach „Les Gones” nie są zbyt duże.

Ostatnie doniesienia w tej materii wskazywały na to, że zespół z Londynu był skłonny wyłożyć 36 milionów euro za Aouara. Z kolei Olympique Lyon liczy na zarobienie 40-50 milionów euro na odejściu utalentowanego pomocnika.

W przypadku reprezentanta Ghany sytuacja jest dużo bardzie skomplikowana, ponieważ Atlético Madryt nie chce go sprzedawać i tym samym „Kanonierzy” musieliby aktywować klauzulę jego wykupu wynoszącą 50 milionów euro.

Wspomniany dziennikarz uważa, że klub z Emirates Stadium ma wciąż szansę na zgromadzenie takich funduszy, ale w pierwszej kolejności musiałby doprowadzić do zakończenia współpracy z Lucasem Torreirą, Mattéo Guendouzim i Sokratisen Papastathopoulosem.

Ponadto Ornstein poinformował, że w ostatnich tygodniach do siedziby Arsenalu wpłynęła oferta za Alexandre'a Lacazette'a ze strony Romy. Okazała się ona jednak zbyt niska, aby „Kanonierzy” w ogóle rozważyli możliwość przedwczesnego zakończenia współpracy z francuskim napastnikiem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy