Arturo Vidal nie obniży zarobków piłkarzom i pracownikom swojego klubu

Arturo Vidal nie obniży zarobków piłkarzom i pracownikom swojego klubu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Rodelindo Román

Czwartoligowy chilijski klub Rodelindo Román poinformował, że nie planuje wprowadzenia żadnych cięć w pensjach pobieranych przez swoich piłkarzy oraz pracowników.

Arturo Vidal przejął przed dwoma laty stery w małym klubie z rodzinnej miejscowości San Joaquín i zapragnął wprowadzić go do chilijskiej ekstraklasy, aby móc na tym poziomie rozgrywkowym zakończyć swoją karierę.

Rodelindo Román realizuje na razie plan wyznaczony przez swojego właściciela, ponieważ zakończył minione rozgrywki na pierwszym miejscu i tym samym wywalczył awans do... czwartej ligi.

Teraz celował w rozpoczęcie marszu ku uzyskaniu promocji do gry w trzeciej klasie, ale niestety wszystkie zmagania w kraju zostały zawieszone w związku z pandemią koronawirusa, co naturalnie wpływa na kondycję finansową wszystkich zespołów w Chile.

Piłkarze i pracownicy klubu Vidala mają jednak to szczęście, że ich właściciel może sobie pozwolić na utrzymanie pobieranych przez nich pensji na dotychczasowym poziomie, o czym Rodelindo Román poinformowało w specjalnie wydanym oświadczeniu.

„Warunki obecnych umów będą przestrzeganie i szkółka piłkarska będzie mogła liczyć na dalsze wsparcie, nawet w przypadku braku dalszej aktywności” - czytamy w komunikacie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy