Aston Villa: Formalności dopełnione. Rekordowy transfer Buendíi stał się faktem [OFICJALNIE]

Aston Villa: Formalności dopełnione. Rekordowy transfer Buendíi stał się faktem [OFICJALNIE] fot. Aston Villa FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Aston Villa

Emiliano Buendía zamienił Norwich City na Aston Villę, a klub z Birmingham potwierdził, że jest to dla niego rekordowy transfer.

Skrzydłowy bądź ofensywny pomocnik wzbudzał zainteresowanie kilku ekip już podczas sezonu 2019/2020, nim „Kanarki” spadły do Championship. Wówczas wziął czynny udział w zdobyciu ośmiu trafień w Premier League (siedem goli i asysta).

Największe zainteresowanie Argentyńczykiem przejawiał Arsenal, ale w trakcie minionej kampanii do wyścigu o jego podpis na poważnie włączyła się posiadająca wysokie ambicje Aston Villa.

15 bramek oraz 17 ostatnich podań w kampanii 2020/2021 zrobiło ogromne wrażenie na „The Villans” i skłoniło ich do zapłacenia rekordowej dla siebie opłaty. Mowa o kwocie 34-35 milionów euro podstawy poszerzonej o bonusy. Dla Norwich City to z kolei rekordowa sprzedaż.

Należy założyć, że zmienne są sowite, bowiem poprzednia największa transakcja w dziejach „Lwów” wyniosła łącznie 38,5 miliona euro. Tyle kosztował Ollie Watkins, z tym że podstawę stanowiła suma blisko 31 milionów. 

Siódmego czerwca ekipa z Birmingham poinformowała o wypracowaniu porozumienia w sprawie transferu. Aby jednak operacja stała się faktem, potrzebne było ostatnie słowo od samego zawodnika w kwestii warunków umowy ważnej do 30 czerwca 2026 roku, a także zgoda od lekarzy.

Kiedy mecz Argentyny z Kolumbią w ramach eliminacji do mundialu dobiegł końca, formalności zostały dopełnione. Tym samym cała operacja stała się faktem.

Zachwytu z tego powodu ukryć nie potrafi Dean Smith, menedżer drużyny.

– Jesteśmy szczęśliwy, że na tak wczesnym etapie lata udało nam się podpisać kontrakt z ekscytującym zawodnikiem i nie możemy się już doczekać, kiedy Emiliano dołączy do nas na obozie przygotowawczym do sezonu – oświadczył Anglik.

Dla Aston Villi to pierwsze wzmocnienie poczynione podczas letniego okna transferowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Willy Caballero wraca do Premier League Willy Caballero wraca do Premier League Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes? Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes? Levante rekordowo złe. Trwa korespondencyjny pojedynek z sześcioma klubami Levante rekordowo złe. Trwa korespondencyjny pojedynek z sześcioma klubami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy