Aston Villa: Formalności dopełnione. Rekordowy transfer Buendíi stał się faktem [OFICJALNIE]

Aston Villa: Formalności dopełnione. Rekordowy transfer Buendíi stał się faktem [OFICJALNIE] fot. Aston Villa FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Aston Villa

Emiliano Buendía zamienił Norwich City na Aston Villę, a klub z Birmingham potwierdził, że jest to dla niego rekordowy transfer.

Skrzydłowy bądź ofensywny pomocnik wzbudzał zainteresowanie kilku ekip już podczas sezonu 2019/2020, nim „Kanarki” spadły do Championship. Wówczas wziął czynny udział w zdobyciu ośmiu trafień w Premier League (siedem goli i asysta).

Największe zainteresowanie Argentyńczykiem przejawiał Arsenal, ale w trakcie minionej kampanii do wyścigu o jego podpis na poważnie włączyła się posiadająca wysokie ambicje Aston Villa.

15 bramek oraz 17 ostatnich podań w kampanii 2020/2021 zrobiło ogromne wrażenie na „The Villans” i skłoniło ich do zapłacenia rekordowej dla siebie opłaty. Mowa o kwocie 34-35 milionów euro podstawy poszerzonej o bonusy. Dla Norwich City to z kolei rekordowa sprzedaż.

Należy założyć, że zmienne są sowite, bowiem poprzednia największa transakcja w dziejach „Lwów” wyniosła łącznie 38,5 miliona euro. Tyle kosztował Ollie Watkins, z tym że podstawę stanowiła suma blisko 31 milionów. 

Siódmego czerwca ekipa z Birmingham poinformowała o wypracowaniu porozumienia w sprawie transferu. Aby jednak operacja stała się faktem, potrzebne było ostatnie słowo od samego zawodnika w kwestii warunków umowy ważnej do 30 czerwca 2026 roku, a także zgoda od lekarzy.

Kiedy mecz Argentyny z Kolumbią w ramach eliminacji do mundialu dobiegł końca, formalności zostały dopełnione. Tym samym cała operacja stała się faktem.

Zachwytu z tego powodu ukryć nie potrafi Dean Smith, menedżer drużyny.

– Jesteśmy szczęśliwy, że na tak wczesnym etapie lata udało nam się podpisać kontrakt z ekscytującym zawodnikiem i nie możemy się już doczekać, kiedy Emiliano dołączy do nas na obozie przygotowawczym do sezonu – oświadczył Anglik.

Dla Aston Villi to pierwsze wzmocnienie poczynione podczas letniego okna transferowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy