Aston Villa ruszyła po podstawowego piłkarza Chelsea. Są już po pierwszych rozmowach

2024-06-04 21:25:17; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Aston Villa ruszyła po podstawowego piłkarza Chelsea. Są już po pierwszych rozmowach
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: David Ornstein [The Athletic]

Aston Villa poczyniła pierwsze kroki w kierunku pozyskania Conora Gallaghera z Chelsea. Obie strony są już po wstępnych rozmowach na temat letniego transferu - informuje David Ornstein z „The Athletic”.

Po wyśmienitym sezonie zwieńczonym awansem do fazy grupowej Ligi Mistrzów angielska Aston Villa zrobi wszystko co w jej mocy, by w przyszłej kampanii kontynuować swoją zaskakująco dobrą dyspozycję. Pomóc w tym mają letnie wzmocnienia.

Zważając na nadchodzącą grę w europejskich pucharach, nowe transfery dla klubu z Birmingham są prawdziwym obowiązkiem. Kadra dalej budowana będzie pod okiem Unaia Emery'ego, który przedłużył swoją umowę do 30 czerwca 2029 roku.

Hiszpański szkoleniowiec ma już na oku pewnych zawodników, których z chęcią widziałby w szeregach swojego zespołu. Jakiś czas temu Matt Law z „The Telegraph” informował, że na radarze Aston Villi znalazł się Conor Gallagher z Chelsea.

Teraz doniesienia te potwierdził David Ornstein z „The Athletic”, według którego drużyna z Villa Park jest już po pierwszych rozmowach na temat potencjalnego transferu 24-latka. Dodatkowo Emery bardzo ceni sobie umiejętności angielskiego pomocnika, co w przypadku tej transakcji może okazać się kluczowym aspektem.

Obie drużyny mają ze sobą dobre relacje i niewykluczone, że już niebawem dojdą do porozumienia. Jednak jeśli Aston Villa będzie chciała dopiąć ten transfer, to musi liczyć się z pewnym wydatkiem, ponieważ kontrakt Gallaghera z Chelsea obowiązuje jeszcze przez dwanaście miesięcy.

Dodatkowo Ornstein informuje również, że na celowniku Chelsea od jakiegoś czasuje, znajduje się napastnik „The Villains” Jhon Durán, który mógłby być pewnego rodzaju kartą przetargową we wspomnianej transakcji.

Gallagher w zakończonym sezonie rozegrał łącznie 50 spotkań, w których zdobył siedem bramek oraz zanotował dziewięć asyst. Chelsea wyceniła swojego wychowanka na około 50 milionów funtów.