Atalanta wygrała walkę o rozchwytywanego pomocnika. Klub finalizuje jeden z największych transferów w historii!

Atalanta wygrała walkę o rozchwytywanego pomocnika. Klub finalizuje jeden z największych transferów w historii!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | Fabrizio Romano

Aleksiej Miranczuk powinien zostać wkrótce przedstawiony jako nowy zawodnik Atalanty - informują zgodnie Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano.

Reprezentant Rosji był przed kilkoma miesiącami łączony z głośną przeprowadzką do Barcelony czy Juventusu. Finalnie wyląduje on jednak w jednej rewelacji minionego sezonu, za jaką należy uznać ekipę z Bergamo.

Wspomniany wyżej dziennikarze są przekonani, że klub z Włoch osiągnął już pełne porozumienie z Lokomotiwem Moskwa w kwestii wysokości kwoty odstępnego za środkowego pomocnika.

Aleksiej Miranczuk przeniesie się do Atalanty na zasadzie transferu definitywnego za 14,5 miliona euro i zwiąże się z nowym pracodawcą długoterminowym kontraktem.

24-letni piłkarz będzie miał za zadanie wypełnić w drużynie prowadzonej Gian Piero Gasperini lukę powstałą wskutek wypadnięcia z kadry pogrążonego w depresji Josipa Iličicia.

Rosjanin należy do wyróżniających się graczy występujących w rodzimych rozgrywkach i bez wątpienia jest najbardziej wartościowym zawodnikiem „Kolejarzy” u boku Grzegorzu Krychowiaka na co wskazuje fakt, że już w tym sezonie zdobył dwie bramki oraz zanotował jedną asystę w czterech ligowych spotkaniach.

W sumie Miranczuk może pochwalić się 43 strzelonymi golami i 45 zaliczonymi asystami w 228 występach w barwach Lokomotiwu Moskwa.

Pragniemy również zaznaczyć, że Atalanta decydując się na wyłożenie wspomnianej sumy na środkowego pomocnika dokona jednego z największych transferów w swojej historii. Za wyższą kwotę do zespołu z Bergamo trafili tylko Mario Pašalić (15 mln euro - wykup z Chelsea) i Luis Muriel (20,1 mln euro - transfer z Sevilli).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy